GTWb_top GTWb_top
Blog > Komentarze do wpisu

"Warszawa opozycjonistek"

Stowarzyszenie„Pracownia Etnograficzna” i Wyłącz System! zapraszają na spacer z audioprzewodnikiem „Warszawa opozycjonistek”.

W niedzielę, 3 czerwca o 14.00 ruszamy spod kawiarni CORSO na pl Zbawiciela.

Audioprzewodnik "Warszawa opozycjonistek" to nie tylko spacer, ale też dźwiękowe wspomnienie gorącego okresu rodzącej się "Solidarności" i zimowego wprowadzenia stanu wojennego. Dyskusje i przyjęcia, dary z zachodu i książki z drugiego obiegu, ale też aresztowania i rewizje, nieobecny, bo zaangażowany w walkę z system mąż i dzieci, którymi trzeba się zająć - tym żyły warszawskie działaczki. Przenieś się wraz z nimi do konspiracyjnych mieszkań, kolejek w sklepach i na demonstracje.

Audioprzewodnik dostępny będzie od soboty, 2 czerwca na
www.wylaczysystem.pl oraz na  www.miejskasciezka.pl.

Do udziału w spacerze niezbędny jest własny sprzęt umożliwiający słuchanie audioprzewodnika. Ściągnij na swoje mp3/telefon plik i chodź z nami zwiedzać "Warszawę opozycjonistek".

Występują: Anna Bikont, Wiesław Bieliński, Teresa Bogucka, Jacek Czaputowicz, Ewa Hołuszko, Anna Komorowska, Ewa Kulik – Bielińska, Ewa Milewicz, Danuta Przywara, Zofia Romaszewska, Danuta Stołecka, Ludwika Wujec
Czyta: "Zośka" - Justyna Wasilewska

Scenariusz: Róża Rzeplińska
Współpraca: Anna Czyżewska, Edyta Piotrowska, Olga Rembielińska, Patryk Zakrzewski, Mateusz Luft

Realizacja nagrania i montaż: Katarzyna Mill
Redakcja: Magda Papuzińska

Produkcja: Stowarzyszenie "Pracownia Etnograficzna" im. Witolda Dynowskiego

Dziękujemy pracownikom i pracowniczkom Kancelarii Prezydenta RP oraz Domu Spotkań z Historią za pomoc w realizacji projektu, Instytutowi Etnologii i Antropologii Kulturowej UW za udostępnienie materiałów archiwalnych oraz Zespołowi RaszFilm za udostępnienie filmu "BiałoCzerwone".

W spacerze wykorzystaliśmy fragmenty nagrań archiwalnych Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej UW, filmu „Białoczerwone” (produkcja RaszFilm, Społeczne Gimnazjum nr. 20 w Warszawie) i książki Shany Penn „Podziemie Kobiet”.

Projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu ze środków CEE Trust oraz Fundacji Kronenberga.

Szczegóły dotyczące wydarzenia są także dostępne na Facebooku: http://www.facebook.com/ events/240418602739006/?notif_ t=plan_user_joined

piątek, 01 czerwca 2012
Komentarze


Dodaj komentarz

Autor:
Login lub pseudonim
Hasło (opcjonalnie)
Jeżeli się nie zalogujesz, przy twoim komentarzu pokaże się numer IP.
Treść:
Sblam! Antyspam

Valid HTML5

Poprawny CSS!