GTWb_top GTWb_top
czwartek, 08 listopada 2007

Grupa Trzymająca Warszawskie blogi została dostrzeżona przez niszowy, nikomu szerzej nie znany serwis Gazety Wyborczej. Podano informacje o tym, że jesteśmy. I już.

Można to podziwiać tutaj.

Kompletnie nie mam pojęcia, jak na ten - powtarzam za redakcją - podserwis wejść np. ze strony głównej Gazety, czy lokalnej, warszawskiej. Kierownictwo polityczne GTWb nie ma też żadnej wiedzy na temat sprawców tego zdarzenia.

środa, 07 listopada 2007

Do mieszkańców Internertu,


w wyniku trwającej dyskusji na Forum Grupy Trzymającej Warszawskie blogi ustalono, że:
1. propozycje tematów Akcji na przyszły miesiąc zgłaszane są do końca miesiąca bieżącego;
2. głosowanie nad wyborem tematu Akcji trwa do każdego 10-ego dnia miesiąca - po czym temat jest ogłaszany uroczyście, są fanfary, strojne orszaki, werble i salwy honorowe;
3. uczestniczy Grupy Trzymającej Warszawskie blogi do 20 przygotowują swoje notki na wybrany temat;
4. notki publikowane są (mniej-więcej się da) na hura, czyli jednocześnie - każdego 20-tego dnia miesiąca. [Notki pewnie w jakiś sposób będziemy oznaczać i zgłaszać do kierownictwa politycznego GTWb];
5. wracamy do pkt 1. (i tak dalej).

Za trzy dni podamy temat Akcji. Szykujcie się.

Dodatkowo, z nieskrywaną radością informujemy, że:
a. przybywa nas;
b. GTWb otwarta jest na wszystkich, nie tylko na autorów foto-blogów;
c. GTWb otwarta jest na wszystkich, nie tylko na autorów wawa-blogów;
d. nie bierzemy odpowiedzialności;
e. w chwili obecnej nie widzimy kandydata na Ministra Blogsefry;
f. warszawa78 i arawicz nie są bliźniakami (przepraszam).

Ściskamy.

Aby dopisywanie nowych osób przebiegało szybko i sprawnie, warto swój akces do GTWb zgłaszać na naszym forum, tj.:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=49618

A ja lub ktoś inny będzie uzupełniał blogowe zakładki na bieżąco :)

PS. Jeśli ktoś nie posiada konta na gazeta.pl , może zgłosić swój akces na blogu, ale konto tak czy siak warto założyć, aby móc uczestniczyć w forumowych dyskusjach. Konto można błyskawicznie założyć tu:

http://tinyurl.com/39qrny

Tutaj:

http://forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=49618

toczy się ożywiona dyskusja na temat funkcjonowania całego projektu i warto wziąć w niej udział. Dlatego wszyscy na forum! Ja sobie poforumuję dopiero po południu, bo "dzięki" gazetowym adminom mam pewne problemy z pisaniem tam, ale Was zachęcam już teraz :)

Wszyscy na forum!

Do Ludności Internertu,


członkowie Grupy Trzymającej Warszawskie blogi (GTWb) zażarcie dyskutują nad kilkoma kwestiami organizacyjnymi. Wybór metody głosowania nad metodą głosowania mamy już dawno za sobą. To dobrze wróży projektowi.

W chwili obecnej zdradzić możemy, że z dużym prawdopodobieństwem GTWb przeprowadzać będzie jedną Akcję w miesiącu. Zaczniemy w listopadzie. Aktualnie trwają prace nad tematem pierwszej Akcji. Dogrywamy również kalendarz - pewne jest, że zostaniemy przy jego gregoriańskiej wersji. Więcej szczegółów niebawem.

Zgodnie z duchem Punktu Gie naszych Zasad oraz silną potrzebą serca w swoje szeregi przyjmujemy Blogerów z różnych miejscowości, nie tylko z Warszawy. Traktujemy ich jako daleko wysunięte przyczółki, zwiadowców, korespondentów i ambasadorów GTWb w jednym.

Zgodnie z tym samym punktem Zasad GTWb miło nam witać Blogerów prowadzących nie tylko fotoblogi. Dla pisarzy również świeci słońce. Dla malarzy, rzeźbiarzy, artystów ceramicznych, kierowców taksówek, barmanów i byłych parlamentarzystów również. Z tymi ostatnimi to chyba jednak przesada. Przepraszamy. Witamy.

Platformą wymiany myśli, pomysłów i poglądów; miejscem gdzie formują się frakcje, sekcje, dywizje i stronnictwa jest nasze Forum. Mamy tam pralkę Franię w której pierzemy swoje brudy, dlatego tu tak ładnie.

Przez pierwsze 24 godziny istnienia organu propagandowego GTWb (tj. niniejszego bloga) doliczyliśmy się ze 300 odsłon. To nas zatkało (w przenośni), bo nadal jesteśmy otwarci jak wrota stodoły.

Ściskamy.


wtorek, 06 listopada 2007

Baner do pobrania - właściwie jego kod - znajduje się w pliku txt. Otwórz go, skopiuj i wklej na swojego bloga (w polu na kod html)

Pojawi Ci się taki oto baner (107x150 pic.) z logo Grupy Trzymającej Warszawskie blogi

Do wyboru masz też mniejszą wersję 85x120 i większą 178x250Zupełna nowość w naszej kolekcji: Button 140x50 autorstwa

Bagiennego ;)

Bardzo ładnie się prezentje na blogach - polecamy.

UWAGA: użytkownicy niszowych przeglądarek - zwłaszcza Internet Explorer - proszeni są u pobranie kodów banerów z przyszpilonego wątku na Forum. Użytkownicy Firefoxa, Opery mogą pobierać kody skąd tylko chcą ;)

W zakładce "Narzędzia" pojawia się Forum GTWb. Mam nadzieję, że nic nie pochrzaniłem i że wszyscy z Grupy mają do niego dostęp i mogą spokojnie edytować ;)

Ewentualną dyskusję nad tematem pierwszej Akcji proponuję przenieść na Forum... ok?

Nadal nie mamy banerków (zobacz tu). Może uda się jakimś chałupniczym sposobem? Papieros mi pomoże :)

Have fun


Uwaga, suplement: przypadek Mef'a dowodzi, że skoro Forum jest na serwisie Gazety to należy mieć tam konto. Tyle że nie koniecznie trzeba go namiętnie używać. Ja mam konto na gazecie, ale wszystkie maile są automatycznie przekierowane na inny adres... Do samego bloga dostęp jest nieograniczony [pamiętać należy jednak, że właściciel sierwisu promouje swoich, jak wszędzie].

poniedziałek, 05 listopada 2007

Zauważyliśmy, że sporo jest tu i ówdzie ciekawych i aktywnych blogów „warszawskich”. Przyszło nam do głowy, by od czasu do czasu poprosić autorów tych blogów o napisanie „warszawskiej” notki na ten sam temat, by później w kilka osób (każdy u siebie) opublikować swoje notki w zbliżonym terminie. Innymi słowy: kilka osób do jakiegoś wcześniej przyjętego terminu przygotowuje i publikuje u siebie wpis na taki sam temat. I tak narodziła się Grupa Trzymająca Warszawskie blogi (GTWb). Grupa kompletnie nieformalna, w miarę możliwości niezorganizowana a przede wszystkim niezależna. Taka społeczna inicjatywa (przepraszam, teraz mówi się: obywatelska).

W praktyce: sprawdzasz jaki jest aktuany temat Akcji i termin przygotowania wpisu (to zawsze znajdziejsz w zakładce "aktualnie Akcje"), przygotowujesz swoją notkę i informujesz nas o tym komentarzem pod najnowszym wpisem ogłaszającym Akcję. Kiedy minie termin zgłaszania - pojawia się notka z wynikami Akcji - tj. również z linkiem do Ciebie i Twojej notki. Oczywiście wcześniej musisz przystapić do GTWb ;)

Jeśli chcesz do nas dołączyć, dopisz się w komentarzu do tej notki i śledź, to co dzieje się na tym blogu. To tu wymieniamy się wszelkimi pomysłami i koordynujemy Akcje. Nie zapomnij umieścić loga GTWb u siebie na blogu (banery z logo do wklejania dostępne sa tu).

Zapoznaj się też z Zasadami (tutaj)

Punkt A.
Grupa Trzymająca Warszawskie blogi (GTWb) jest nieformalna i otwarta dla wszystkich chętnych.

Punkt Be.
GTWb nigdy i za nic nie ponosiła odpowiedzialności i nie będzie jej ponosić. Każdy odpowiada za siebie :)

Punkt Ce.
GTWb skupia blogi i ich autorów którzy chcą uczestniczyć w nieformalnych Akcjach organizowanych przez GTWb.

Punkt De.
Akcje organizowane przez GTWb polegają na przygotowaniu i opublikowaniu na łamach swojego bloga notki na uzgodniony temat związany z Warszawą. Formuła notki jest kompletnie dowolna.

Punkt E.
Temat akcji i termin publikacji notek uzgadniany jest wspólnie na blogu gtwb.blox.pl

Punkt eF.
Do GTWb zapraszamy wszystkich chętnych. Nie ma żadnych ograniczeń.

Punkt Gie.
nad tym punktem jeszcze pracujemy
. :) ale zapewniamy że Punkt Gie traktujemy ultraserio.

Punkt Ha.
Wszystkich przystępujących do GTWb prosimy o oznaczenie swojego bloga logo GTWb (do pobrania tutaj) oraz o dopisanie się w komentarzu do notki Wchodzę w to (notka znajduje się w kategorii „o co cho?”). Każdy uczestnik zostanie wykazany w odpowiedniej zakładce bloga gtwb.blox.pl

Punkt I. (to ważny punkt jest).
Własne notki związane z aktualną Akcją GTWb zgłaszane mogą być poprzez wklejenie linka do własnej notki w komentarzu pod notką na gtwb.blox.pl informującą o przyjętym najnowszym temacie akcji i terminie zgłaszania notek. Po upływie tego terminu zostanie opublikowana notka z „wynikami akcji” tj. z linkami do notek na blogach biorących udział w akcji, których autorzy umieścili na swoich blogach logo GTWb. Amen.

Punkt Jot.
Notki zgłoszone do udziału w Akcji po terminie opisanym w Punkcie I (tym powyżej) nie zostaną uwzględnione i nie będą promowane w notce z „wynikami akcji”.

Punkt Ka.
Członkowie GTWb którzy z jakichkolwiek przyczyn przestaną uczestniczyć w Akcjach GTWb po jakimś czasie znikną listy uczestników publikowanej na GTWb.blox.pl. Termin ten precyzyjnie określa Punkt Gie J

Punkt eL.
Członkowie GTWb mogą wykluczyć ze swojego grona każdego, kogo obecność będzie przynosiła wstyd i obciach. Szczegółowo reguluje to Punkt Gie ;)

Punkt eŁ.
Niniejszy zbiór Zasad nie stanowi żadnego regulaminu ani kodeksu. I tak jest już za długi. Wszelkie spory, sprzeczki i awantury, wojny i bijatyki prosimy załatwiać między sobą kulturalnie i zgodnie z netykietą.

Jesteśmy na etapie raczkowania - dlatego można dyskutować z powyższą propozycją Zasad :)
apgrejt: nie aktualne już :)

Poszukujemy bardziej sprawnego od nas, który z poniższych plików zrobi banerki które przenosić będą do bloga gtwb.blox.plJakbym umiał to bym sam zrobił :)
Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!