GTWb_top GTWb_top
poniedziałek, 26 stycznia 2009

To kiedy idziemy na następne piwo?

Piszcie śmiało, jaki termin Wam pasi. Ja proponuję najbliższy piątek - i co Wy na to?

Tematy jak zwykle ciekawe i tłuściutkie. Wystarczy dobrze przemyśleć i zagłosować w tym miejscu . Aby zapobiec rozczarowaniom w stylu "nobody told me about the fuckin' deadline !!!",  przypominam, że głosy zbieramy do 31 stycznia czyli do ostatniej sekundy soboty.

Miłego dnia i strzałów w sedno tarczy!


poniedziałek, 19 stycznia 2009
Pod tym wpisem wrzucamy linki do wpisów akcyjnych. Nie ma co się śpieszyć, wrzucamy od północy i przez następny cały dzionek czyli 20 stycznia. 
Jak kto się spóźni to nic się nie stanie, w końcu przeszłość to przeszłość. Co sie stało to się nie odstanie.
Wrzucam teraz, bo wieczorem mogę zapomnieć :)
niedziela, 18 stycznia 2009
Kiedy 5 listopada 2007 roku wpadłem na pomysł GTWb i pomysłem tym podzieliłem się na blogu Kazia nie sądziłem, że z tak zawadiackiej idei narodzi się taki samonapędzający się olbrzymi projekt. Szybko przyłączyła się Tukee, Lavinka i kilku innych. Tak powstał nieformalny Zarząd.

Organizowaliśmy kolejne akcje, przyłączali się kolejni uczestnicy. Docieraliśmy się i spieraliśmy nawet o podstawowe koncepcje. GTWb odbiła się szerokim echem w innych miastach (wiem że Łódź i Wrocław coś robiły w tym kierunku, ale...). Zainteresowali się nami dziennikarze, byliśmy w gazetach, w radio i w telewizorze. Dostaliśmy nawet nagrodę miesięcznika Stolica. Mamy ambasadorów w wielu miastach i zagranicą.

Wiele rzeczy udało nam się. Myślę, że przede wszystkim udowodniliśmy sobie i innym, że można. Że blogerzy to fajni ludzie, ciekawi. Że nie trzeba zapisywać się do administracji osiedla, wystawiać legitymacji członkowskich i że można znaleźć sposób na połączenie anarchii z demokracją. Liczę, że częściowo udało się też zasypać rów niechęci między Stolicą a resztą kraju (sam jestem tu niecałe 10 lat, nadal czuję się na poły wyspiarzem na poły warszawiakiem). Były też projekty które się nie udały. Próbowałem zrobić szumne, zawadiackie Pierwsze Urodziny GTWb. Niestety, zabrakło mi paliwa.

Dziś GTWb to rozpoznawalna marka w polskiej blogosferze. To trampolina dla wielu ciekawych blogów, nie tylko warszawskich. To sieć kilkudziesięciu najróżniejszych blogów. To swoista platforma kontaktów towarzyskich. Może doczekamy się pierwszego dziecka GTWb?

GTWb wymaga jednak naoliwienia. Jest już tak dużą machiną, że wymaga konserwacji i większej troski niż ta, którą ja mogę zapewnić. Wiem, mamy Ministra Infrastruktury i Zarząd. I wiem, że sobie poradzą i ogarną wszystko. Ale już beze mnie. Od tej chwili jestem tylko zwykłym członkiem GTWb.

Mnogość projektów w których uczestniczę i zainteresowań powoduje, że z czegoś muszę zrezygnować. Zatem postanowiłem nazwać po imieniu coś co i tak od dłuższego czasu ma miejsce. Brak mi wolnej chwili aby pochylić się nad GTWb - to widać od 2-3 miesięcy. Stąd taka decyzja.

Będę starał się brać udział w Akcjach, głosować, zgłaszać tematy i wpadać na browara z Wami. Ale zdejmuje z siebie obowiązek szefowania. Myślę, że zostawiam dziecinę swoją w dobrym zdrowiu (na ciele i umyśle).

Muszę tu podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu GTWb. Ich lista jest po prawej stronie, więc nie będę jej przepisywać. 

Chcę skupić się na rozwoju FotoAmatorszczyzny (która dzięki Waszym głosom musi przejść dalej w konkursie na Bloga Roku - z góry dziękuję). Chcę skupić się na fotografowaniu muzyki. I wykroić jeszcze nieco czasu dla Żoneczki, która dzielnie znosi moje blogowe ADHD.

Liczę, że ten jeden raz wybaczycie mi osobisty felietonik i prywatę.

Have fun!

szeregowiec arawicz
Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!