GTWb_top GTWb_top
Uwaga, do 25 bieżącego miesiąca zgłaszamy tematy na następną akcję pod tym adresem [link]. Jedna osoba może zgłosić jeden temat. Od 26 do końca miesiąca głosujemy.

Zgłoszone tematy:

Brak tematów.

niedziela, 05 października 2008

Fundacja Hereditas zaprasza do udziału w Warszawskiej Jesieni Fotograficznej 2008
corocznym konkursie fotograficznym z nagrodami, którego każda edycja przebiega pod innym hasłem. W tym roku, dla czwartej już edycji, proponujemy temat:

"Warszawa - magia wielkiego miasta."

Zachęcamy do tego, by spróbować spojrzeć na Warszawę przez obiektyw naszego aparatu fotograficznego, jak na miejsce magiczne. Nie chcemy podpowiadać, w jaki sposób i gdzie szukać owej magii, bo dla każdego z nas inne miejsce, inny warszawski detal, inny moment czy odmienna sytuacja może stać się takim magicznym symbolem miasta. Może będzie to magia nieustannego pędu i pośpiechu, przerażająca magia cywilizacyjnej dżungli, która odpycha ludzi od siebie, a zarazem ich przyciąga, a może tą magią będzie niewielka wydzielona, spokojna enklawa w samym środku wielkomiejskiego ruchu i gwaru? Może magiczną wyda się jakaś postać albo budowla?

Na prace czekamy do 15 października 2008 r.

Do udziału w Kapitule Konkursowej zaprosimy wybitnych warszawskich profesjonalnych fotografików. Podczas uroczystego wernisażu wystawy galeryjnej odbędzie się gala wręczenia nagród laureatom. Najlepsze prace w ilości 50 sztuk będą eksponowane na wystawie w jednej z warszawskich galerii, a prace nagrodzone i wyróżnione zostaną wystawione na ekspozycji plenerowej w warszawskich Łazienkach.

Źródło

Regulamin

Co prawda chcą odbitki i zdjęcia bez obróbki cyfrowej,ale na pewno coś wynajdziecie :)

środa, 10 września 2008
Nadworny dostawca konkursów, wujek Rubeus, donosi o kolejnym miejscu gdzie można się wyżyć artystycznie i pzry okazji wygrać male co nie co.

"Organizowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz dziennik.pl konkurs ma dwa etapy. Pierwszy rusza 10 września i potrwa do 25 września. Przez całe dwa tygodnie organizatorzy czekają na Wasze zdjęcia Warszawy.

Jak je wysłać? Trzeba zarejestrować się na forum.dziennik.pl, a następnie wysłać swoje zdjęcie Warszawy, korzystając z formularza, do którego prowadzi link zamieszczony poniżej.

UWAGA! Jeden uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie trzy zdjęcia. Pliki w formacie JPG powinny mieć wielkość nie mniejszą niż 1,5 MB i nie większą niż 2 MB.

Jednocześnie prosimy, by uczestnicy zachowali na swoich komputerach zdjęcia wyższej rozdzielczości - ponieważ niektórzy uczestnicy konkursu będą mieli możliwość opublikowania fotografii."

LINKA do KONKURSU

wtorek, 09 września 2008
środa, 27 sierpnia 2008
Podsyłam linkę (dzięki Vtec_z) do strony z konkursem. Można przesłać max. 3 zdjecia w terminie do 5 września 2008 r. Na stronie jest teś dostępny regulamin konkursu.

"Ich tematem mogą być ludzie lub urokliwe miejsca Pragi - wszystko, co kojarzy się z tematem konkursu "Portret Pragi".

LINKA

niedziela, 10 sierpnia 2008


A co to są te Herbaciane historie???

Przechodzimy ulicami Saskiej Kępy o egzotycznych nazwach i nawet nie zwracamy na to uwagi. Nasze myśli krążą wokół zakupów na obiad albo problemów w pracy, tymczasem dlaczego by nie przyjmować nazw ulic dosłownie? Poczuć odrobinę Korei na Koreańskiej a na Irlandzkiej zamyślić się nad Zieloną Wyspą? Z pomocą samych słów i własnych nóg zwiedzić można na Saskiej Kępie cały niemal świat!

Duet H.
(Anna Staśkiewicz i Marzena Michałek) chce ten świat i jego saskokępskich mieszkańców zaprosić na wieczór opowieści. Będą dalekie rubieże i będą opowieści sąsiadów, będą baśnie i krwawe miejskie historie. A wszystkie one krążyć będą wokół herbaty, która sprzyja rozmowie i wszelakim historiom - opowiadaczki wybrały te kraje, których ulice odnaleźć można spacerując po Saskiej Kępie, i w których picie herbaty jest ważną praktyką życia codziennego, albo też napój ten jest w znaczący sposób nieobecny. No i będzie Prawdziwy Akordeonista.

Herbaciane historie można zobaczyć i usłyszeć będzie 19 sierpnia o 19 w herbaciarni Ganders Tea Room na Francuskiej 12 na Saskiej Kępie.

Projekt jest działaniem dyplomowym studentek specjalizacji Animacja kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Partnerem projektu jest herbaciarnia Ganders Tea Room.

Wrzucam, może ktoś poza mną się skusi i zawita na Saską Kępę? Pozdrawiam urlopowo.

lav
sobota, 09 sierpnia 2008
Co prawda nie związane z Warszawą, ale że koleżanka do GTWb należy toteż w drodze wyjątku linkuję (co by rzecz stała się popularniejszą) do wpisu na blogu Chrzelic.

Dni Chrzelic 2008

I mała zapowiedź:

"Dni Chrzelic 2008 już niedługo, bo od 14 do 17 sierpnia. W tym roku, jak zwykle wiele atrakcji, a jednym z ciekawszych punktów programu będzie prezentacja pomysłów na rewitalizację i wykorzystanie zamku, w wykonaniu Fundacji Ortus (w niedzielę o 14:30)
A jeżeli zdecyduje się przyjechać ktoś z GTWB, to obiecuję, że postaram się o dodatkowy, nieoficjalny punkt programu: w sobotę o 23:00
- będę oprowadzać po zakamarkach i komnatach zamku :)"

Jeśli by się ktoś decydował jechać na weekend, to ja chętnie się przyłączę. Do uzgodnienia transport, jedzie się przez Opole. Daleko,ale jaky jechać z rowerami to może by było szybciej. Samochodowo byłoby najlepiej, więc chętnie dorzucę się z bratem do benzyny :)


Przy okazji witamy w GTWb twórcę bloga Na rowerze - Bajkinga/Radklifa :)

poniedziałek, 21 lipca 2008

Szczegóły są tutaj:

http://www.miastofeniksa.pl

Najpierw o samej wystawie:

Wystawa MIASTO FENIKSA - WAR*SAW EVERYTHING to niekomercyjne przedsięwzięcie, którego celem jest ukazanie wojennych i powojennych dziejów Warszawy - jej zburzenia i odrodzenia się niczym Feniks z popiołów.

Inspiracją do powstania tego projektu była rozmowa zasłyszana w tramwaju. Wynikało z niej, że stolica to miasto pozbawione klimatu i historii. "Co to za Starówka postawiona w latach pięćdziesiątych" - brzmiała jedna z opinii.

Takie zarzuty, poniekąd uzasadnione, tracą moc w momencie, kiedy spojrzymy na nasze miasto z odmiennej perspektywy. Nie ma już dawnej zabudowy, ale nadal są to te same miejsca. Chcemy uświadomić warszawiakom, zarówno tym z urodzenia, jak i mieszkającym tu od niedawna, że brutalne przerwanie ciągłości społecznego i architektonicznego rozwoju miasta nie ujęło nic z jej charakteru. Wręcz przeciwnie, wojenna i powojenna historia stolicy ukształtowała jej obecnego ducha i zapisała kolejne dumne karty w jej dziejach. Mówiąc słowami pisarki Marty Zielińskiej: "Warszawa to nie Rzym. Tu trwała jest nie materia, ale to co ponad nią, czyli uczucia i słowa".

Chodząc po Warszawie, nie zawsze możemy dotknąć historii dosłownie. Ale spacerując po Łazienkach, nadal chodzimy po tych samych ścieżkach, po których przechadzał się ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski; mijamy Belweder, w którym marszałek Józef Piłsudski w 1920 roku jedną decyzją wpłynął na losy Europy; w drodze do pracy mijamy dziesiątki miejsc, w których krew przelewali bohaterscy żołnierze Polski Podziemnej i umierały tysiące niewinnych cywilów mordowanych w ulicznych egzekucjach. Nadal góruje nad nami to samo niebo...

Wystawa MIASTO FENIKSA - WAR*SAW EVERYTHING to zbiór 28 fotomontaży, w których fotografie z Powstania Warszawskiego zostały połączone ze współczesnymi zdjęciami tych samych miejsc. Kartę tytułową wystawy stanowi zestawienie panoramy miasta z 1854 roku z panoramą dzisiejszej Wielkiej Warszawy. Wystawa wpisuje się w oficjalne obchody 64. rocznicy Powstania Warszawskiego organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Wykorzystanie formy, jaką niesie za sobą technika fotomontażu, to odpowiedź na oczekiwania współczesnego widza, do którego przemawia przede wszystkim obraz, jego dosłowność i wyrazistość. Fotomontaż spełnia te warunki. Każdy obraz jest opisany, a dodatkowymi elementami prezentacji są fragmenty tekstów - poezji, reportażu, wspomnień - związanych z przedstawianymi miejscami. Przy każdym fotomontażu zostały też umieszczone oryginalne zdjęcia, z których powstał.

Ekspozycja ma charakter plenerowy. Będzie ją można zobaczyć na Krakowskim Przedmieściu 64 (skrzyżowanie z ul. Miodową). Ten fragment Traktu Królewskiego stanowi obowiązkowy punkt dla każdego turysty zwiedzającego Warszawę, jest też jednym ze szlaków spacerowych najczęściej wybieranych przez warszawiaków. Oglądanie wystawy w spokojnej atmosferze podczas przechadzek stworzy możliwość zastanowienia się nad prezentowanym obrazami. Ustawione na zewnątrz plansze pozwolą porównać zdjęcia z dzisiejszym wyglądem Warszawy, zwłaszcza z pięknie wyremontowanym Krakowskim Przedmieściem.

Wszystkie fotomontaże znajdują się na stronie www.miastofeniksa.pl; z działu "prasa" można ściągnąć zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, gotowe do druku.

Zdjęcia współczesnej Warszawy wykonali fotografowie związani z pracownią graficzną Oneshot Design. Zdjęcia archiwalne pochodzą ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Narodowego w Warszawie.

Organizatorami wystawy są: Biuro Promocji Miasta st. Warszawy i pracownia graficzna Oneshot Design, której graficy opracowali również identyfikację wizualną i projekt wystawy.

Organizacja i finansowanie wystawy: Biuro Promocji Miasta st. Warszawy
Zdjęcia archiwalne pochodzą ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Narodowego.
Realizacja i projekty graficzne: Oneshot Design - pracownia graficzna
Fotografie i fotomontaże: Piotr Margas, Maciej Kościelniak (Oneshot Design)
Opracowanie tekstów: Piotr Margas (Oneshot Design)
Konsultacja merytoryczna: Muzeum Powstania Warszawskiego
Specjalne podziękowania dla Adama Kościelniaka, bez którego ta wystawa nigdy by nie powstała.

---

O co chodzi? Otóż uważam, że warto takie przedsięwzięcia propagować. Dlatego jutro zareklamuję tę imprezę na swoim fotoblogu, a Was także serdecznie namawiam, abyście zareklamowali ją w najbliższej blogowej notce.

Warszawa jest tego warta!

15:16, warszawa78, czytelnia
Link Komentarze (3) »
wtorek, 15 lipca 2008
"Dzielnica Praga Południe zaprasza w sobotę, 19 lipca, do Parku Skaryszewskiego, od ul. Kinowej i ul. Stanisława Augusta, na inscenizację historyczno - plenerową "Bitwa o Warszawę 1656 roku" - największej batalii w dziejach wojen polsko-szwedzkich, rozegranej w czasie potopu szwedzkiego.

Podczas imprezy będzie można obejrzeć pospolite ruszenie, kawalerię, obozowiska z tamtych lat, a nawet samego króla Jana Kazimierza.

W programie m.in.:
19 lipca
od godz.10.00 - udostępnianie obozowisk osobom zwiedzającym; prezentacje ubiorów militarnych, uzbrojenia, zwyczajów obozowych, pokaz musztry, pokazy szermiercze
godz. 15.00 - 17.00 - inscenizacja batalii
godz. 18.00 - 20.00 - zwiedzanie obozowiska
20 lipca
od godz. 10.00 - koncerty muzyki dawnej, prezentacja zwyczajów obozowych i rzemiosła dawnego, rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej zorganizowaną grupę z tamtej epoki."

źródło: infowarszawa.pl
środa, 02 lipca 2008
W kuluarowych rozmowach doszliśmy do wniosku, że będziemy tu podrzucać zapowiedzi różnych konkursów fotograficznych dla amatorów.
Dziś kolega Rubeus podesłał mi namiary na konkurs "gazetowy". Nagrody są symboliczne, ale wygrana to zawsze wygrana :)

Organizatorzy konkursu piszą:

Ursynów to dzielnica Warszawy, znana jako senne blokowisko, sypialnia miasta, czy też smutne anonimowe budynki wstrząsane jedynie wibracjami metra. Na przekór temu przekonaniu ogłaszamy wakacyjny, słoneczny konkurs fotograficzny.

Chwyćcie aparaty i pokażcie najbardziej kolorowe, wakacyjne i pozytywne zdjęcie Ursynowa.

Aby wziąć udział w konkursie:
Zaloguj się na FotoForum i dodaj zdjęcie do galerii korzystając z tego linku .

Na Wasze zdjęcia czekamy do 14 lipca.

Szczegóły konkursu oraz regulamin: LINK
Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!