GTWb_top GTWb_top
sobota, 21 marca 2009

Centrum Kultury Łowicka z okazji planowanej na kwiecień wystawy "Plany na przyszłość" (co nieco o tej wystawie można przeczytać tu ), ogłosiła otwarty konkurs fotograficzny pt. "Warszawa na Eksport". Jak piszą organizatorzy :

"Czekamy na zdjęcia unikalne i intrygujące, nie na pocztówkę. Chcemy wydobyć z Warszawy to co jest tylko tutaj i czego nie znajdziemy nigdzie indziej w Polsce, Europie, na świecie. Tak, żeby każdy chciał przyjechać i zobaczyć nasze miasto na własne oczy. Pokaż wyjątkowy klimat, przestrzeń i miejsce, ludzi. Zdjęcie nie musi być ładne, ale musi trafić w punkt. "

Więcej informacji na stronie warszawanaeksport.pl 

Uwaga ! Ważne ! Zdjęcia trzeba dostarczyć w postaci odbitki (wydruku).

Regulamin konkursu (plik pdf)

wtorek, 10 marca 2009
Muzeum Powstania Warszawskiego zaprasza na spotkanie poświęcone odkrywaniu nieznanej twarzy Warszawy we współczesnej fotografii. O fotograficznych portretach stolicy rozmawiać będą Olgierd Budrewicz, Marian Schmidt oraz Izabela Wojciechowska. Zaprezentowane zostaną także zdjęcia wykonane przez uczestników cyklu warsztatów fotograficznych Warszawa - twarze miasta. Spotkanie odbędzie się 12 marca, o godz. 17.30, w Audytorium Jana Nowaka-Jeziorańskiego. WSTĘP WOLNY.

See You!

wtorek, 24 lutego 2009

Przechodnie na Nalewkach - źródło: Dom Spotkań z Historią

Wystawa  26 luty - 5 kwiecień

Dom Spotkań  z Historią

Warszawa, ul. Karowa 20. Wstęp wolny

Na wystawie prezentujemy prawie 100 zdjęć znanego niemieckiego fotoreportera, Willy'ego Römera, który w czasie I wojny światowej zatrzymał się z wojskami niemieckimi w Warszawie i wykonał blisko 60 zdjęć miasta. Utrwalone na szklanych negatywach fotografie tworzą niezwykle cenny zapis historii Warszawy, która w tym czasie odzyskuje pozycję stolicy. Ze zdjęć wyłania się jej wielowymiarowy obraz: widzimy zarówno znane, historyczne budynki, które stały się siedzibą nowych władz miasta, jak i biedę żydowskich dzielnic i codzienność w okupowanej przez Niemców stolicy.

Ekspozycję uzupełniają cytaty z ówczesnej prasy ("Tygodnik Ilustrowany", "Gazeta Poranna 2 Grosze"), fragmenty wspomnień świadków, dokumenty (obwieszczenia miejskie, odezwa gen. von Beselera) oraz komentarze varsavianistów. 
Na wystawie zaprezentowane zostaną również fotografie Römera z Berlina oraz terenów dzisiejszej Białorusi. Fotografie warszawskie nie były dotąd prezentowane. /www.dsh.waw.pl/

See You!
niedziela, 18 stycznia 2009
Życie Warszawy rozpoczęło w zeszłym tygodniu zabawę polegającą na
odnajdywaniu meisjc pokazanych na starych zdjęciach
i fotografowaniu tego co jest tam dziś, ale w taki sposób aby kadr był
jak najbardziej zbliżony do tego ze starej fotografii.

sobota, 17 stycznia 2009
Jak zapewne niektórzy z was wiedzą , niedawno mnie i Tomiemu urodziło się trochę nieślubne dziecko czyli 


w którym będziemy tropić ślady rowerowej elegancji i szerzyć modę na rower w Warszawie. 

Zapraszamy wszystkich do współtworzenia bloga, jeśli pod obiektyw wjedzie wam rowerzyst(k)a, wyróżniająca/y się elegancją lub w jakikolwiek inny sposób, prześlijcie koniecznie zdjęcie na bloga [rower.warszawski (maupa) gmail.com]. Mile widziany opis do tych zdjęć.
(taka mała prywata przedakcyjna)
wtorek, 21 października 2008
Z okaji zakończeni budowy I-ej linii metra, serwis 'Mój Ursynów; ogłosił akcję pt. 'Sfotografuj metro na Ursynowie' i prosi o nadsyłanie zdjęć ursynowskiego odcinka metra. Zarówno tych historycznych z początków eksploatacji, a nawet z okresu budowy, jak i współczesnych. 

Zdjęcia można nadsyłać do końca października na adres: ursynowblog@gazeta.pl 


Rubeus
wtorek, 07 października 2008
Od najbliższej soboty Królikarnia zaprasza na wystawę słynnego fotoreportera Henri Cartier-Bressona. Komu nieobce jest poniższe foto, dokładnie wie o kogo chodzi. Jeśli nie-e, to zapraszam do ciekawej lektury na Fotopolis.


zdjęcie z netu

To może być decydujący moment :D
Ja idę.
See You!

niedziela, 05 października 2008

Fundacja Hereditas zaprasza do udziału w Warszawskiej Jesieni Fotograficznej 2008
corocznym konkursie fotograficznym z nagrodami, którego każda edycja przebiega pod innym hasłem. W tym roku, dla czwartej już edycji, proponujemy temat:

"Warszawa - magia wielkiego miasta."

Zachęcamy do tego, by spróbować spojrzeć na Warszawę przez obiektyw naszego aparatu fotograficznego, jak na miejsce magiczne. Nie chcemy podpowiadać, w jaki sposób i gdzie szukać owej magii, bo dla każdego z nas inne miejsce, inny warszawski detal, inny moment czy odmienna sytuacja może stać się takim magicznym symbolem miasta. Może będzie to magia nieustannego pędu i pośpiechu, przerażająca magia cywilizacyjnej dżungli, która odpycha ludzi od siebie, a zarazem ich przyciąga, a może tą magią będzie niewielka wydzielona, spokojna enklawa w samym środku wielkomiejskiego ruchu i gwaru? Może magiczną wyda się jakaś postać albo budowla?

Na prace czekamy do 15 października 2008 r.

Do udziału w Kapitule Konkursowej zaprosimy wybitnych warszawskich profesjonalnych fotografików. Podczas uroczystego wernisażu wystawy galeryjnej odbędzie się gala wręczenia nagród laureatom. Najlepsze prace w ilości 50 sztuk będą eksponowane na wystawie w jednej z warszawskich galerii, a prace nagrodzone i wyróżnione zostaną wystawione na ekspozycji plenerowej w warszawskich Łazienkach.

Źródło

Regulamin

Co prawda chcą odbitki i zdjęcia bez obróbki cyfrowej,ale na pewno coś wynajdziecie :)

środa, 10 września 2008
Nadworny dostawca konkursów, wujek Rubeus, donosi o kolejnym miejscu gdzie można się wyżyć artystycznie i pzry okazji wygrać male co nie co.

"Organizowany przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawy oraz dziennik.pl konkurs ma dwa etapy. Pierwszy rusza 10 września i potrwa do 25 września. Przez całe dwa tygodnie organizatorzy czekają na Wasze zdjęcia Warszawy.

Jak je wysłać? Trzeba zarejestrować się na forum.dziennik.pl, a następnie wysłać swoje zdjęcie Warszawy, korzystając z formularza, do którego prowadzi link zamieszczony poniżej.

UWAGA! Jeden uczestnik konkursu może nadesłać maksymalnie trzy zdjęcia. Pliki w formacie JPG powinny mieć wielkość nie mniejszą niż 1,5 MB i nie większą niż 2 MB.

Jednocześnie prosimy, by uczestnicy zachowali na swoich komputerach zdjęcia wyższej rozdzielczości - ponieważ niektórzy uczestnicy konkursu będą mieli możliwość opublikowania fotografii."

LINKA do KONKURSU

wtorek, 09 września 2008
Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!