GTWb_top GTWb_top
Uwaga, do 25 bieżącego miesiąca zgłaszamy tematy na następną akcję pod tym adresem [link]. Jedna osoba może zgłosić jeden temat. Od 26 do końca miesiąca głosujemy.

Zgłoszone tematy:

Brak tematów.

czwartek, 22 października 2009

Autor, Wojtek Dąbrowski, gdański podróżnik, który dotarł z plecakiem do wszystkich państw świata pokaże slajdy i opowie o najtrudniejszej podróży swojego życia: wyprawie z północy na południe Afryki - przez 17 afrykańskich krajów, od Gibraltaru do Przylądka Dobrej Nadziei.

Więcej na stronie kina.

 

 

Bilety wstępu w cenie 12 zł do nabycia w kasie kina

tel. (022)8392365

Kino WISŁA Żoliborz Plac Wilsona 2 (Metro Plac Wilsona)

czwartek, 01 października 2009

Może kogoś ta informacja zainteresuje :

Instytut Historyczny Uniwersytetu Warszawskiego
zaprasza na dwusemestralne studia podyplomowe

Podyplomowe Studia Varsavianistyczne

Studia adresowane są do osób z wykształceniem wyższym, zainteresowanych Warszawą dawna i współczesną. Pozwalają one poznać specyfikę rozwoju urbanistycznego miasta stołecznego, historyczne i aktualne uwarunkowania funkcjonowania warszawskich władz miejskich i samorządowych, procesy demograficzne charakterystyczne dla dotkniętej dwoma wojnami aglomeracji wielkomiejskiej. Dostarczają też wiedzy o architekturze i życiu kulturalnym Warszawy oraz jej relacjach z Mazowszem.

Czesne za studia wynosi - 4400 zł (po 2200 zł za każdy semestr).

Więcej informacji : http://www.podyplomowe.uw.edu.pl/pages/wydzialy/ih/vars.html

Ps. Można zapisać się również na Studia Podyplomowe "Historia i Kultura Żydów w Polsce"

 

3 października "Życie Warszawy" rozpoczyna kolejną edycję konkursu "Retro Warszawa". Jest on poświęcony powojennej historii naszej stolicy. Fotografie można przesyłać w dwóch kategoriach: historycznej oraz współczesnej.

 

 Więcej na stronie Fotopolis i gazecie w sieci - Życie Warszawy

 

"Życie Warszawy" rozpoczyna konkurs fotograficzny poświęcony powojennej historii stolicy. Oczekujemy, że włączą się państwo w naszą zabawę i poszukają miejsc, które w ciągu ostatnich 50 lub 20 lat przeszły większe lub mniejsze zmiany. W każdą sobotę będziemy publikować w naszej gazecie oraz na stronie internetowej zyciewarszawy.pl/retrowarszawa archiwalną fotografię ze zbiorów rodziny Pytków, która będzie zagadką dla państwa.

 

Gdy mówimy o starej Warszawie to stają nam przed oczyma czarno-białe obrazy przedwojennej stolicy bądź zdjęcia pogruchotanego wojenną zawieruchą miasta. Zupełnie inaczej postrzegamy powojenne losy miasta. Lata 50., 60., 70., 80. czy 90. ubiegłego wieku jawią się jako czas nie tak odległy, okres w którym Warszawa nie zmieniała się już tak dynamicznie.

 

W naszym konkursie fotograficznym "Retro Warszawa" chcemy razem z państwem pokazać ogrom zmian, dać świadectwo miejscom i budynkom, które już nie istnieją. Oczekujemy, że odnajdziecie pokazywane przez nas miejsca i w sposób możliwie dokładny w stosunku do oryginału, sfotografujecie zaprezentowany kadr.

Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!