GTWb_top GTWb_top
Uwaga, do 25 bieżącego miesiąca zgłaszamy tematy na następną akcję pod tym adresem [link]. Jedna osoba może zgłosić jeden temat. Od 26 do końca miesiąca głosujemy.

Zgłoszone tematy:

Brak tematów.

piątek, 04 marca 2016

Właśnie uruchomiliśmy nową multiplatformę „Żydowska Warszawa” i chciałąbym się nią z Panią podzielić J (link:http://warsze.polin.pl )

 

Jest to multimedialny przewodnik on-line, pokazujący polską stolicę przez pryzmat historii jej żydowskich mieszkańców.

Można ją odkrywać na wiele sposobów – podążyć tropem bohaterów komiksów, przespacerować się po mieście z Januszem Korczakiem lub pozwolić, by przedstawiona w formie bloga wędrówka po współczesnej Warszawie zmieniła się w prawdziwą podróż w czasie.

Platforma składa się z trzech części, z których mogą korzystać wszyscy zainteresowani.

Gimnazjalistom szczególnie polecamy część „Śladami Janusza Korczaka”, która prowadzi przez miasto dwiema trasami żydowskiego pedagoga i lekarza.

Licealistów zachęcamy do zapoznania się z multimedialnym komiksem „Historie i kreski”, który przedstawia losy dziewięciu bohaterów w autorskiej interpretacji Moniki Powalisz i Jacka Michalskiego.

Tu propozycje scenariuszy zajęć lekcyjnych znajdą dla siebie również nauczyciele.

Dorosłym odbiorcom polecamy część „Przeszłość i teraźniejszość”. Dzięki niej, wędrując od Wisły poprzez Tłomackie, Nalewki, Grzybów, Senatorską i plac Teatralny, aż na Pragę, mogą poznać historię żydowskiej Warszawy od momentu osiedlenia się w mieście Żydów.

Poznają również losy warszawskich Żydów podczas drugiej wojny światowej. Powojenną historię  odkrywamy z perspektywy dwunastu przewodników. Historia zyskuje tu wymiar osobisty, a w rolę przewodników oprócz Józefa Hena, Eleonory Bergman, Seweryna Blumsztajna wraz z Bożeną Werbart wcielają się także przedstawiciele młodego pokolenia, jak  Daniel Słomka czy Joanna Baczko.

 

 

piątek, 06 lutego 2015

Cześć, tu DużeKa.

Poszukuję dla naszego klienta przewodnika po Warszawie, więc od razu pomyślałam o Was tu zrzeszonych. 17 lutego, od godz. 18:00 trzeba będzie oprowadzić po Warszawie grupkę Finów. Wszystkie detale do ustalenia. Będę wdzięczna za rozpowszechnienie tej informacji i odzew (może być przez bloga duzeka.blogspot.com). Z góry dziękuję za pomoc!

DużeKa

czwartek, 21 marca 2013

Nie trzeba się już starać, jeden tramwaj będzie zawsze pod ręką ;)

Zabytkowy tramwaj i tory na chodniku w al. Solidarności

niedziela, 17 kwietnia 2011

Może kogoś to zainteresuje. Znalazłem przypadkiem informację o bezpłatnych spacerach z przewodnikami po Targówku 

"Profesjonalni warszawscy przewodnicy zapraszają na spacery po Targówku. Przez pół roku będą za darmo opowiadać o sekretach tej starej warszawskiej dzielnicy.

Stowarzyszenie Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka" zaprasza wszystkich zainteresowanych, w szczególności mieszkańców dzielnicy Targówek, na nieodpłatne cykliczne spacery pod wspólnym tytułem "Sekrety Targówka" (IV-IX 2011), organizowane w najbardziej atrakcyjnych pod względem historycznym, artystycznym i przyrodniczym miejscach tej części Warszawy. Każde spotkanie z wykwalifikowanym przewodnikiem będzie artystyczno-historyczną podróżą pełną wartościowych informacji przekazywanych za pomocą zarówno tradycyjnych, jak i niekonwencjonalnych sposobów. Autorskie spacery Stowarzyszenia Przewodników Turystycznych "Złota Kaczka" będą poruszać wybrane zagadnienia zgodnie z preferencjami, istotne z punktu widzenia młodszego i starszego mieszkańca Targówka.

Podczas spacerów na uczestników czekają konkursy z nagrodą-niespodzianką dla zwycięzcy.

Oto niektóre z pośród wątków poruszanych podczas spacerów:

„Targówek w pigułce”: 09.04., 21.05., 02.07., 20.08.  [ spotkanie: Park im. S. Wiecheckiego, obok fontanny przy Teatrze Rampa, og. 12 ]

- Park S. Wiecheckiego (anegdoty o bohaterach książek "Wiecha" na Targówku)

- Teatr Rampa

- Przychodnia Zdrowia

- Kościół Chrystusa Króla

- Zakład Przeróbki Drewna - architektura drewniana - ciekawostki i in.

”Dziedzictwo Szmula Zbytkowera”: 16.04., 28.05., 09.07., 03.09. [spotkanie: obok VII bramy cmentarnej od ul. Jacka Odrowąża, o g. 12 ]

- dawne życie żydowskie na Targówku - symbol, tradycja, religia

- cmentarz żydowski (zwyczaje pogrzebowe w kulturze żydowskiej)

- ciekawostki i in.

„W bród sztuki na Bródnie”: 23.04., 04.06., 16.07., 27.08. [ spotkanie: przed Parkiem Bródnowskim, róg Kondratowicza i Chodeckiej, o g. 12 ]

- park rzeźby i instalacje w przestrzeni miejskiej

- Dom św. Józefa Zgromadzenia Sióstr Misjonarek Miłości - kamienice, kapliczki

- architektura drewniana i najstarsza ulica - historia powstania, nazwa, położenie, dawni mieszkańcy i właściciele,

-architektura drewnianego osiedla - czas II wojny światowej

- miejsca pamięci

- kościół Matki Bożej Różańcowej i in.

"Tajemnicze oblicze Targówka Fabrycznego": 30.04., 11.06., 23.07., 10.09. [spotkanie: przed kościołem pw. Zmartwychwstania Pańskiego, ul. Księcia Ziemowita 39, o g. 12 ]

- kościół Zmartwychwstania Pańskiego

- historia metra

- dawne fabryki

- architektura drewniana

-fort

- ciekawostki i in.

„A mury runą fortyfikacje Targówka”: 07.05., 18.06., 06.08., 17.09.    [spotkanie : przed drewnianą bramą do grodziska w Lasku Bródnowskim,  o g. 12 ]

- spacer po zielonej części dzielnicy

- historia, militaria, działania wojenne, fortyfikacje, grodzisko

- Twierdza Warszawa (historia, fort Lewicpol i Lewinów)

- sekrety militarno-wojenne na przestrzeni dziejów dzielnicy i in.

„Miasto umarłych”: 14.05., 25.06., 13.08., 24.09.  [spotkanie : przed główną bramą Cmentarza Bródnowskiego od strony ulicy św. Wincentego,  o g. 12 ]

- historia cmentarza bródnowskiego

- architektura i rzeźba nagrobna i in.

  "Sekrety Targówka" - projekt współfinansowany przez Miasto Stołeczne Warszawa w ramach konkursu na realizację zadań w zakresie kultury w Dzielnicy Targówek. "

Źródło : Gazeta Stołeczna (+ www.zlotakaczka.waw.pl )

  

 

 

wtorek, 25 stycznia 2011
Tuż przed akcją dołączył do nas Weldon ze swoim ciekawym blogiem o Warszawie. Trochę umknął ten fakt w ferworze akcyjnym, także zapraszam dziś na jego BLOG :)
czwartek, 02 grudnia 2010

Promocja książki 

„Warszawa z głową do góry” autorstwa Magdaleny Hajnosz, odbędzie się w dniu 7 grudnia w sali klubowej Traffic Club ( dawny Dom Jabłkowskich) 

ul. Bracka 25 .

 

"Warszawa z głową do góry" to nowatorski przewodnik przedstawiający bogactwo warszawskich detali architektonicznych. Książka jest bogatą dokumentacją - ponad 700 zdjęć - rzeźb i ornamentów zdobiących kamienice na Śródmieściu i Powiślu.

środa, 12 maja 2010
Weź udział w tworzeniu wspólnej FOTOKSIĄŻKI uwieczniającej ciekawe zakątki Warszawy!

Romantyczne zaułki na Pradze, intrygujący Mokotów, tajemnicze zakamarki Bemowa, a może majestatyczny Wilanów? Wyrusz z aparatem na fotograficzne łowy!

Uwiecznij na zdjęciu piękne, śmieszne, dziwne lub po prostu z jakiegoś powodu bliskie Ci zakątki Stolicy. Zgłoś zdjęcie do konkursu i zawalcz o atrakcyjne nagrody!

Do wygrania panoramiczny aparat Sony HX1, bon na usługi fotograficzne o wartości 500 zł, prenumeraty miesięcznika FOTOKURIER oraz kody rabatowe na darmowe wykonanie CEWE FOTOKSIĄŻEK.

Piętnastu zaklasyfikowanych przez internautów i jury autorów otrzyma FOTOKSIĄŻKI z nagrodzonymi pracami. Dodatkowo, każdy uczestnik konkursu otrzyma kupon rabatowy o wartości 50 zł na własną FOTOKSIAŻKĘ.

Na Wasze prace czekamy do 24.05.2010. Pokażcie Warszawę w różnych jej obliczach! Czekamy na Wasze prace na www.konkurs.fotoksiazka.pl

Zasady zgłaszania prac:

Każdy uczestnik konkursu może zgłosić tylko jedno zdjęcie. Konieczne jest podanie pełnego adresu zamieszkania, maila, oraz lokalizacji zdjęcia (ulica, dzielnica).

Na zgłoszone do konkursu prace, będzie można głosować tylko raz, na specjalnie do tego przygotowanej stronie internetowej


Ostatecznych zwycięzców wyłoni specjalnie powołane jury.  

Po zakończeniu akcji, nagrodzone prace pojawią się w galerii. Zostanie też zaprojektowana i opublikowana (w ilości 15 sztuk) CEWE FOTOKSIĄŻKA zawierająca nagrodzone prace.

Wyniki konkursu ogłoszone zostaną do dwóch tygodni po zakończeniu konkursu i opublikowane na stronie konkursowej.

Nagrody zostaną wysłane pocztą (do miesiąca po zakończeniu konkursu), przez organizatora konkursu lub będą do odebrania w wybranym przez zwycięzcę sklepie Fotojoker.

 

Głównym sponsorem nagród jest firma CEWE COLOR, będąca wiodącym przedsiębiorstwem w dziedzinie obróbki zdjęć.

Wykonuje zdjęcia z wszelkich nośników cyfrowych i analogowych, na różnego rodzaju papierach fotograficznych oraz w różnych formatach. Zajmuje się także produkcją kalendarzy, fotokartek z własnymi zdjęciami  a także fotogadżetów i fotoobrazów.

Sztandarowym produktem firmy jest CEWE FOTOKSIĄŻKA. Dzięki łatwemu w obsłudze i intuicyjnemu oprogramowaniu, niemal każdy może przygotować FOTOKSIĄŻKĘ z wybranymi przez siebie zdjęciami. Program do tworzenia FOTOKSIĄŻEK i fotoatrakcji  można pobrać pod linkiem: www.odbitki.fotojoker.pl/cewe-fotoswiat.html

 

 

Firmy: FOTOKURIER (www.foto-kurier.pl) i FOTOJOKER (www.fotojoker.pl) są bezpośrednimi partnerami akcji.

Zapoznaj się z regulaminem

Zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie!

sobota, 21 listopada 2009

Niniejszym zapraszam na utworzny niedawno blog zagadkowy Hrabiego Piotra czyli

WARSZAWSKIE ZAGADKI 

 Zgadywać może każdy, zagadki mogą zadawać osoby zaproszone. O zaproszenia nękać Hrabiego :)

czwartek, 05 listopada 2009

Serdecznie zapraszam wszystkich na pokaz fotografii Piotra Strzeżysza z rowerowej podróży przez Andy.

Miejsce w cykloprzestrzeni: - 12 listopada 2009 godzina 18:30 - sala 219 w Gmachu Głównym Politechniki Warszawskiej - wstęp wolny - link

Jak spojrzycie w kalendarz (link) slajdowisk, to zobaczycie że 10 grudnia 2009 szykuje sie kolejny pokaz slajdów Piotra Strzeżysza, tym razem z wyprawy w Tybet.

 
1, 2, 3, 4, 5
Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!