GTWb_top GTWb_top
czwartek, 08 października 2009
Za Zyciem Warszawy

Wystartował otwarty konkurs fotograficzny „Kontrasty”. Do wygrania są aparaty cyfrowe.

– Zdjęcia muszą przedstawiać Wolę. Ta dzielnica jest wdzięcznym obiektem do fotografowania, bo jest pełna kontrastów – mówi Urszula Kasińska z urzędu dzielnicy, który organizuje konkurs. – Nowoczesność miesza się tu z historią. Niedawna dzielnica robotnicza, znana kiedyś z królewskich elekcji, dziś zmienia się w nowoczesną część miasta. Hasło konkursu brzmi „Małe i duże radości”. – Pozostawiamy dowolność w postrzeganiu tego tematu. Na zdjęciach mogą znaleźć się równie dobrze ludzie czy architektura – dodaje Kasińska. Zgłosić należy maksymalnie do pięciu prac. Fotografie oceni jury, w którym zasiądą m.in. Mariusz Wieryński, prezes Związku Polskich Artystów Fotografików, Lidia Popiel, wykładowczyni Warszawskiej Szkoły Filmowej, oraz Prot Jarnuszkiewicz, wykładowca stołecznej Akademii Sztuk Pięknych. Prace w wersji elektronicznej na płycie CD można składać do 21 grudnia tego roku. Więcej informacji oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie internetowej: www.wola.waw.pl. Druki można dostać też w Urzędzie Dzielnicy Wola przy al. Solidarności 90. Zwycięskie zdjęcia zostaną opublikowane na łamach „Kuriera Wolskiego”. Nagrodami za pierwsze trzy miejsca będą aparaty cyfrowe.

środa, 07 października 2009

O jeszcze jedna impreza na jutro :-)

Warszawa w budowie

Chcesz polepszyć sobie warunki życia w stolicy, weź udział w debacie pt. „Departament Propozycji".
8.10 o g. 18 w Muzeum Sztuki Nowoczesnej, ul.Pańska 3, każdy będzie mógł przedstawić swoją propozycję rozwiązań dotyczących transportu i komunikacji. Od takich, które można wprowadzić od zaraz do całkiem utopijnych. Pomysły można także wysłać na adres: propozycje@artmuseum.pl

wtorek, 06 października 2009


zaprasza na debatę  e-warszawiaków

„Spotkajmy się w realu”

   Debata na temat „Prawne aspekty Internetu” odbędzie się 8 października 2009 r. 
o godzinie 16.00 w Dużej Auli Politechniki Warszawskiej.

    
Na naszym spotkaniu dowiesz się, czy wszystko, co robisz na swojej stronie internetowej, blogu, forum, jest zgodne z prawem; 
czy przypadkiem nie jesteś przestępcą, który zgodnie z proponowanym nowym prawem będzie ścigany z urzędu;

   oraz jakie ograniczenia przyniosą  proponowane  
zmiany ustawodawcze.  

Spotkanie w realu e-warszawiaków to dla jego uczestników okazja do wyrażenia własnych opinii oraz zadania pytań prawnikom specjalizującym się w ochronie własności intelektualnej, prawa prasowego, Internetu i ekspertom współpracującym z ustawodawcą. 

   W debacie wezmą udział: prawnik, pracownik naukowy Uniwersytetu Warszawskiego dr Wojciech Machała, były dyrektor departamentu prawno-legislacyjnego Ministerstwa Kultury, ekspert  w dziedzinie prawa autorskiego w Polsce i w krajach Unii Europejskiej Wojciech Dziomdziora oraz ekspert Instytutu Sobieskiego  
w dziedzinie nowych mediów i komunikacji Robert Kroplewski.
 

   Spotkanie zakończy się uroczystym ogłoszeniem wyników konkursu „Syrenka w sieci” na najlepszą  stronę internetową o Warszawie. 

Duża Aula Politechniki Warszawskiej, plac Politechniki 1

8 października, godzina 16.00

Podczas Targów Książki Akademickiej i Naukowej „ACADEMIA”

czwartek, 24 września 2009
Dość przypadkiem się dowiedziałem, bo na stronie ZTM-u info (banerek) nie rzuca się w oczy, że Zarząd Transportu Miejskiego wraz z eBitwa.pl - Platformą konkurencji online, przygotował fotograficzną e-bitwę komunikacyjną (rodzaj konkursu) w trzech kategoriach  tematycznych :

01. Komunikacja miejska w czerni i bieli.

02. Komunikacja miejska w kolorze.

03. Portret Warszawiaka w komunikacji miejskiej.

Zdjęcia do bitwy można zgłaszać do 15 września do 31 października

Szczegółowe informacje o co z tym chodzi można znaleźć pod poniższym adresem:

http://ebitwa.pl/ztm

 

[Szczerze mówiąc trochę pogmatwane to jest ]
wtorek, 22 września 2009

Jeśli ktoś dysponowałby czasem w najbliższe czwartkowe przedpołudnie (tj. 24 września), to jest możliwość spaceru z przewodnikiem (i to dobrym przewodnikiem ) po ptasich ulicach Ursynowa.

Zbiórka o g. 11 na pętli autobusowej Ursynów Zachodni - (koło C.H Ursynów - budynek Go Sport ).

Dojazd na samą pętle - autobusy 185, 195.  W okolice - 179 (przystanek Ursynów Zachodni), 306 (Sójki lub Ursynów Zachodni), 715  (Sójki lub Ursynów Zachodni), oraz 709, 727, 809 (do przystanku Sójki)

Koszt spaceru: 5 zł - płatne u przewodnika

-------------------------------------------------

Do końca września w Pijalni Czekolady przy ul. St. Kostki Potockiego 24E, można oglądać pokonkursową wystawę prac uczestników dzielnicowego konkursu fotograficznego dla amatorów "Wilanów - miejsca nieodkryte".

Na wystawie są również moje zdjęcia :-)

Hrabia_Piotr, dokonał subiektywnego wyboru ciekawych wydarzeń związanych z historią Warszawy, które odbędą się przy okazji "Festiwalu Nauki". 

środa 23 IX

15.30 wykład "Warszawa w planach Hitlera - co by było, gdyby Niemcy wygrały wojnę" - Żydowski Instytut Historyczny na Tłomackiem (koło Grubej Kaśki)


16.30 spacer "Zaginione ulice Starówki" Muzeum Historyczne m. st. Warszawy na Rynku Starego Miasta ( w sobotę o 13.00 jest jeszcze jedna szansa)

czwartek 24 IX

15.30 wykład "Kubicki, kościół ujazdowski i świątynia Opatrzności" w Nowym BUW-ie (Bibliotece Uniwersyteckiej ) na Dobrej

piątek 25 IX


17.00 wykład "Podwójne miasto - Warszawa" ul. Miecznikowa 1 na Ochocie (koło Proximy)

sobota 26 IX


10.30 Norblin na ul. Prostej - chyba jedna z ostatnich możliwości wejścia na teren.
13.00 spacer "Zaginione ulice Starówki" Muzeum Historyczne m. st. Warszawy na Rynku Starego Miasta (jeśli się nie udało w środę) 
14.30 wykład "Klasycyzm stanisławowski" - Muzeum Historyczne m. st. Warszawy na Rynku Starego Miasta
10.00-15.00 wejścia co godzinę - Muzeum Gazownictwa na Kasprzaka

niedziela 27 IX


9.00 spacer ornitologiczny po Łazienkach - spotkanie przy pomniku Chopina
11.00 spacer po Wyścigach Konnych na Służewcu - spotkanie przy bramie głównej na rogu Puławskiej i Al. Wyścigowej
12.30 spacer po cmentarzu żydowskim na Okopowej - spotkanie przy bramie głównej na Okopowej

Pozdrawiam,
Hrabia_Piotr.

Pełen program festiwalu na poszczególne dni można znaleźć TU 

 

1, 2, 3, 4
 
Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!