GTWb_top GTWb_top
sobota, 31 marca 2012
Uwaga ! 14-tego kwietnia, zapraszam na plener fotograficzny na terenie Twierdzy Modlin. Obejrzymy sobie co prawda tylko niewielki jej wycinek związany z Cytadela - głównie koszary obronne oraz kilka pobliskich bram i ciekawszych obiektów

Spotykamy się o 12-ej na parkingu przed restauracją "Brama Ostrołęcka" (adres oficjalny ul. Obwodowa 1, Nowy Dwór Mazowiecki). Na ew. spóźnialskich czekamy max. 15 minut, po czym idziemy w plener.

Lokalizacja Bramy Ostrołęckiej:

http://mapa.targeo.pl/Restauracja_Brama_Ostrolecka,mie...

Dojazd dla niezmotoryzowanych:

1) Brama znajduje się ok. 15 minut drogi piechotą od Dworca PKP Modlin.

Kursują tam bezpośrednio pociąg z dworca Warszawa Gdańska. Najbardziej pasujący odjeżdża o 10.49

Droga od dworca:

http://mapa.targeo.pl/Mapa_Polski,20,20.69906,52.44192...

2)Można też dojechać w pobliże autobusem firmy "Tanslud", startującym spod Domów Towarowych Centrum (Linia nr 2 i 6) - ale trzeba się dopytać kierowcy gdzie wysiąść (potocznie mówi się o przystanku za 'rondem')

Uwaga !!!

3) Jeśli ktoś wybierałby się samochodem i byłby w stanie zabrać kogoś ze sobą, niech da znać, skąd i o której mógłby chętną osobę 'zgarnąć'.

Koniecznie zabierzcie ze sobą porządne buty, latarkę i włóżcie ciuchy, które można pobrudzić.

W razie pytań, proszę o kontakt.

Rubeus
czwartek, 24 listopada 2011

W Bibliotece Narodowej od dziś do końca roku, w godzinach otwarcia biblioteki, będzie można zwiedzać ciekawą wystawę:


 

Wystawa: Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku
 

Żeby wiedzieć, czym będzie architektura przyszłości, musimy najpierw dowiedzieć się, czym ma być społeczeństwo przyszłości. To dlatego fundamentalnym założeniem cyklu wydarzeń Architektura XXI wieku jest umieszczenie przyszłości architektury w szerszym planie społecznym. W mijającym roku powstawały spontaniczne ruchy społeczne, takie jak Ruch Oburzonych w Europie, czy 99% w wielu miastach USA. Obecny światowy kryzys finansowy zaczął się od bańki spekulacyjnej na rynkach nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Dotkliwie uderza w zwykłych obywateli, oszczędza tych, którzy przez stosowanie ryzykownych narzędzi ekonomicznych stoją za jego wywołaniem.

Ekonomiści, filozofowie, publicyści przyznają, że jesteśmy w punkcie, kiedy wiadomo już, że dotychczasowe zasady funkcjonowania społeczeństw nie działają, jednak nadal nie wiadomo co miałoby je zastąpić. Wyłania się puste pole, przestrzeń, którą coś musi wypełnić.

Energia poszukiwań krąży dziś w świecie. I właśnie tę cechę XXI wieku chcieliśmy uchwycić na wystawie. Dlatego główną jej część prezentujemy w Bibliotece Narodowej, odpowiedzialnej za gromadzenie wiedzy, tak przydatnej w momencie poszukiwań inspiracji lub przestrogi.

WYDARZENIA DODATKOWE / ARCHITEKTURA WIEDZY OPROWADZANIA KURATORSKIE: 26.11, 3.12, 17.12, godz. 11.00

BUDYNEK BIBLIOTEKI NARODOWEJ. WYCIECZKI: 29.11, 2.12, 9.12, 13.12, godz. 11.00 małe grupy, ilość miejsc ograniczona, prosimy o zapisy: bec@architekturaXXI.info

Częścią projektu jest strona internetowa poświęcona informacjom przydatnym do spekulowania na temat przyszłości architektury, miast, społeczeństw: http://www.architekturaxxi.info/
Wystawie towarzyszy publikacja, której premiera nastąpi w grudniu.

Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku
wystawa, 22 listopada - 31 grudnia
Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213
 


środa, 19 października 2011

Do końca listopada na skwerku przed Hotelem Bristol obejrzeć można wystawę MDM/KMA, porównującą architekturę warszawskiej Marszałkowskiej Dzielnicy Mieszkaniowej oraz berlińskiej Karl Marx Alee. Więcej o wystawie na stronie organizatora, czyli DSH .

 

Polecam!

Marcin 

21:14, wczorajidzis, wydarzenia
Link Komentarze (3) »
środa, 14 września 2011

W Galerii Plenerowej (Krakowskie Przedmieście/Traugutta) do 21 września można oglądać wystawę , poświęconą warszawskim neonom, projektowanym w latach 1958-1963. Z tym że nie są to zdjęcia neonów, ale ich projektów, a także wizualizacje, naniesione na zdjęcia budynków. Nie wiem czy wszystkie z tych projektów zrealizowano, być może nieco starsi albo bardziej obeznani oglądający się wypowiedzą. Polecam!

Marcin/Wczoraj i dziś

07:59, wczorajidzis, wydarzenia
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 30 sierpnia 2011

W Domu Spotkań z Historią przy Karowej trwa wystawa „Budujemy nowy dom”. Początkowo miała wisieć do końca wakacji, ale prawdopodobnie ze względu na spore zainteresowanie przedłużono ją aż  do 15 listopada. Ukazuje ona odbudowę stolicy w latach powojennych i ciekawe jest nie tylko to, co odbudowano, ale czego nie odbudowano a jest (jeszcze) widoczne na zdjęciach. Ponieważ fotografie są w większości mało znane i dostępne a wystawie nie towarzyszy, niestety, żaden sensowny katalog, polecam obejrzenie osobiste. Proszę przygotować się na mocne wrażenia.

 

Więcej o wystawie tu:

http://www.dsh.waw.pl/pl/3_947

Marcin/Wczoraj i dziś

08:02, wczorajidzis, wydarzenia
Link Dodaj komentarz »

Galeria Plenerowa przy wylocie Traugutta na Krakowskie Przedmieście zorganizowała wystawę „Narodziny nowoczesnego miasta”, którą gorąco polecam. Niestety, wystawa trwa tylko do dziś (a zobaczyłem ją przedwczoraj), ale jeśli ktoś ma dziś po pracy – lub zamiast - czas i chęć, polecam. Na wystawę składają się prasowe ilustracje z końca XIX wieku, poświęcone stolicy. Kto nie zdąży obejrzeć, za jakiś czas zobaczy u mnie mini relację.

Więcej tu:

http://www.um.warszawa.pl/aktualnosci/wystawa-warszawa-w-ilustracjach-prasowych-1870-1898

 

Marcin/Wczoraj i Dziś

07:57, wczorajidzis, wydarzenia
Link Komentarze (1) »
czwartek, 28 października 2010

Uwaga !!! Uwaga !!!

4 listopada o 19-tej spotykamy się na 3 rocznicy istnienia Grupy Trzymającej Warszawskie blogi.

Miejsce : Restauracja Greenpatio ul. Nowogrodzka 47a (kawałek za Poznańską, na wysokości ul. Pankiewicza ).

Lokal dla niepalących !!!! Cool

 

wtorek, 26 października 2010

Padła propozycja spotkania uczestników zabawy GTWb przy herbacie albo czymś mocniejszym w przyszły czwartek tj. 4 listopada.

Chętni proszeni są o wpisywanie się w komentarzach poniżej. Mile widziane również propozycje miejscówki, ze szczególnym uwzględnieniem miejsc dla niepalących.

czwartek, 14 października 2010

Fundacja Hereditas zaprasza w najbliższą sobotę tj. 16 października 2010 r. na wędrówkę pt. "Przemysłowe Śródmieście". Zbiórka o godz. 11.00 przy wejściu głównym do GUS, al. Niepodległości 208

Wędrówkę poprowadziHanna Dzielińska (przewodnik warszawski).

Spotkanie odbywa się w ramach projektu "Warszawskie dziedzictwo postindustrialne. Warsztaty - wykłady - prezentacje" Festiwal 2010.

Udział jest bezpłatny.

Projekt jest współfinansowany ze środków Miasta Stołecznego Warszawy.

Szczegółowe informacje:

Fundacja Hereditas
ul. Marszałkowska 4 lok. 4
00-590 Warszawa
tel. 022 353 83 30, 0 500 704 704
www.fundacja-hereditas.pl

czwartek, 09 września 2010

Dawno żadnych wspólnych plenerów GTWb-owych nie było organizowanych, więc nieniejszym zapraszam na plenero-spacer w niewiadome. Zbieramy się w najbliższą niedzielę tj. 12-tego września o g. 11 na Placu Bankowym pod pomnikiem Starzyńskiego. O tym, gdzie się udamy zadecydujemy otwierając na chybił trafił "Atlas Aglomeracji Warszawskiej", choć osobiście skłaniam się ku zwiedzeniu Radiowa i Boernerowa.

Pozdrawiam

Rubeus 

 

 

Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!