GTWb_top GTWb_top
Uwaga, do 25 bieżącego miesiąca zgłaszamy tematy na następną akcję pod tym adresem [link]. Jedna osoba może zgłosić jeden temat. Od 26 do końca miesiąca głosujemy.

Zgłoszone tematy:

Brak tematów.

czwartek, 24 listopada 2011

W Bibliotece Narodowej od dziś do końca roku, w godzinach otwarcia biblioteki, będzie można zwiedzać ciekawą wystawę:


 

Wystawa: Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku
 

Żeby wiedzieć, czym będzie architektura przyszłości, musimy najpierw dowiedzieć się, czym ma być społeczeństwo przyszłości. To dlatego fundamentalnym założeniem cyklu wydarzeń Architektura XXI wieku jest umieszczenie przyszłości architektury w szerszym planie społecznym. W mijającym roku powstawały spontaniczne ruchy społeczne, takie jak Ruch Oburzonych w Europie, czy 99% w wielu miastach USA. Obecny światowy kryzys finansowy zaczął się od bańki spekulacyjnej na rynkach nieruchomości w Stanach Zjednoczonych. Dotkliwie uderza w zwykłych obywateli, oszczędza tych, którzy przez stosowanie ryzykownych narzędzi ekonomicznych stoją za jego wywołaniem.

Ekonomiści, filozofowie, publicyści przyznają, że jesteśmy w punkcie, kiedy wiadomo już, że dotychczasowe zasady funkcjonowania społeczeństw nie działają, jednak nadal nie wiadomo co miałoby je zastąpić. Wyłania się puste pole, przestrzeń, którą coś musi wypełnić.

Energia poszukiwań krąży dziś w świecie. I właśnie tę cechę XXI wieku chcieliśmy uchwycić na wystawie. Dlatego główną jej część prezentujemy w Bibliotece Narodowej, odpowiedzialnej za gromadzenie wiedzy, tak przydatnej w momencie poszukiwań inspiracji lub przestrogi.

WYDARZENIA DODATKOWE / ARCHITEKTURA WIEDZY OPROWADZANIA KURATORSKIE: 26.11, 3.12, 17.12, godz. 11.00

BUDYNEK BIBLIOTEKI NARODOWEJ. WYCIECZKI: 29.11, 2.12, 9.12, 13.12, godz. 11.00 małe grupy, ilość miejsc ograniczona, prosimy o zapisy: bec@architekturaXXI.info

Częścią projektu jest strona internetowa poświęcona informacjom przydatnym do spekulowania na temat przyszłości architektury, miast, społeczeństw: http://www.architekturaxxi.info/
Wystawie towarzyszy publikacja, której premiera nastąpi w grudniu.

Coś, które nadchodzi. Architektura XXI wieku
wystawa, 22 listopada - 31 grudnia
Biblioteka Narodowa, al. Niepodległości 213
 


Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!