GTWb_top GTWb_top
Uwaga, do 25 bieżącego miesiąca zgłaszamy tematy na następną akcję pod tym adresem [link]. Jedna osoba może zgłosić jeden temat. Od 26 do końca miesiąca głosujemy.

Zgłoszone tematy:

1. Koniec. Zamykamy. od fi(l)ip
2. Więcej optymizmu! od warszawista_z_witolina
poniedziałek, 24 maja 2010

Niejako w nawiązaniu do ostatniej akcji GTWb,  Biblioteka Główna Politechniki Warszawskiej zorganizowała wystawę fotografii ze swoich zbiorów. Są tam zdjęcia stolicy przed- i tuż powojennej.

Fotografie można oglądać w Gmachu Głównym PW oraz na parkanie PW od ulicy Nowowiejskiej, a także w sieci pod adresem : www.bg.pw.edu.pl/wystawa052010/index.html

środa, 12 maja 2010
15 05 2010 Noc Muzeów 2010. Gra miejska. Wystawa. Kino Plenerowe.

• NIEZWYKŁA NOC- NIEZWYKŁA GRA!

Instytut Stefana Starzyńskiego, oddział Muzeum Powstania Warszawskiego, serdecznie zaprasza w Noc Muzeów 15 maja 2010 roku na wieczorną grę miejską "Widma architektury w Noc Muzeów II"-- grę śladami budynków, które nigdy nie powstały.

Uczestnicy projektu będą mogli poznać miasto, którego nigdy nie było, a jednak na swój sposób istniało. Zobaczyć najciekawsze widma stolicy w przestrzeni miasta. Niemal dotknąć budynków prezentowanych przez Jarosława Trybusia w cyklu wykładów Warszawa niezaistniała - część druga po 1945 roku. W trakcie wędrówki przez miasto-widmo gracze będą mogli zdobyć pamiątkowe pocztówki z wizerunkami budynków, których realizacja nie wyszła poza kalkę architektów.

Projekt realizujemy wraz z twórcami geocachingu w Polsce, dlatego do miejsc przedstawionych na specjalnej karcie do gry będą prowadziły zarówno tradycyjne opisy, jak i współrzędne wykrywane przez urządzenie GPS używane przez pieszych turystów i fanów geocachingu.

UWAGA: Na grę nie prowadzimy zapisów. Kartę do gry rozdamy pierwszym 200 osobom, które tego wieczoru (15 maja) zgromadzą się na dziedzińcu Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat SA (dawny gmach KC) o godzinie 20:00. Zapraszamy tylko osoby pełnoletnie, a młodszych pod opieką rodziców.

Finał gry: 23:30 w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego.

Organizator: Instytut Stefana Starzyńskiego, Muzeum Powstania Warszawskiego
Współorganizator gry: opencaching.pl
Partner gry: Centrum Bankowo-Finansowego Nowy Świat SA
Sponsor gry: Garmin Polska


• NOC MUZEÓW - WYSTAWA W FOTOPLASTIKONIE WARSZAWSKIM


Od godziny 19.00 zapraszamy na wyjątkową wystawę w Fotoplastikonie Warszawskim, w wyjątkową noc! 48 fotografii 3D, m.in. Paryż jakiego nie ma, japońskie gejsze z początku XX wieku, drapacze chmur Nowego Jorku i przedwojenna Warszawa. Bez biletu i paszportu w tę magiczną noc Fotoplastikon zabierze państwa w niezwykły trójwymiarowy świat. Fotoplastikon Warszawski, Al. Jerozolimskie 51 (oficyna), wstęp wolny

piątek, 07 maja 2010

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU 
W KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM PT.:

"URSUS - PIĘKNA CZY BESTIA" 

 

Stwórzmy wspólnie nowy obraz tej dzielnicy!
Czy Ursus to tylko dawna fabryka traktorów?
A może idealne miejsce do życia i odpoczynku?

Nie sugerujemy odpowiedzi, 
chcemy znaleźć ją w Waszych fotografiach! 

START KONKURSU: 1 MAJA 2010
 
 
Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!