GTWb_top GTWb_top
Uwaga, do 25 bieżącego miesiąca zgłaszamy tematy na następną akcję pod tym adresem [link]. Jedna osoba może zgłosić jeden temat. Od 26 do końca miesiąca głosujemy.

Zgłoszone tematy:

Brak tematów.

środa, 27 sierpnia 2008
Podsyłam linkę (dzięki Vtec_z) do strony z konkursem. Można przesłać max. 3 zdjecia w terminie do 5 września 2008 r. Na stronie jest teś dostępny regulamin konkursu.

"Ich tematem mogą być ludzie lub urokliwe miejsca Pragi - wszystko, co kojarzy się z tematem konkursu "Portret Pragi".

LINKA

wtorek, 26 sierpnia 2008
Najwyższa pora głosować. Tematów co nie miara.

Wątek do głosowanie założył tym razem Schwefel. Cienkujemy.
Proszę o dodawanie cyfry w tytule wątku by było wiadomo, który post jest ostatni.

Głosuje się TUTAJ
czwartek, 21 sierpnia 2008
Ano najwyższy czas zacząć zgłaszać tematy na kolejną akcję. Podziękowania dla Rubiego za trzymanie ręki na pulsie i założenie wątku.

Tego wątku :)

Zgłaszamy tematy do 25 sierpnia do północy. Potem będzie głosowanie, które potrwa do końca miesiąca.
Sezon ogórkowy w pełni, wszyscy na urlopach a jednak szwadrony GTWb zdołały zwlec się z leżaków, czy odejsć od wędek, by dodać wpis na Akcję. Tym bardziej należą się im gratulacje i oklaski. Najbardziej jednak dziękujmy za udział głównemu bohaterowi akcji z czyli kultowemu Człowiekowi z liściem na głowie oraz wszelkim innym typom i typkom (z szacunkiem).

A oto wyniki Akcji:

1. Michalsalas jako pierwszy przybliża nam znaną postać.
2. Niedaleko pada liść od Hanuli.
3. Kazuyoshi78 popełnił wpis o dziwnych indywiduach z aparatami.
4. O Tajemniczym Czarnym Romanie pisze M.lenka
5. Finito zaprasza na wysłuchanie muzyki z liściem na głowie.
6. Drewniany człowiek z liściem u lavinki.
7. Potap liść dopowiedział.
8. Stały uczestnik Masy Krytycznej u Boruty_wwa
9. Qqina nadaje prosto z Paryża!
10. Postać Pana Dziadka u Noijaktunierobic
11. W okolicach Centralnego Dworca Chaosu działa Teleserv
12. S_silva bawiła się w pirata drogowego ;)
13. Rowerzysta z liściem na głowie u wujka Tomiego
14. Widziałam Noijaktunierobić cieeeeń!
15. Kolejny autoportret - tym razem Nomaderro
16. No to jeszcze Kaza
17. A.moineau wrzuciła balonik zamiast liścia
18. Benek Froasi
19. Karkołomne połączenie Slawna
20. Varsoviaest podgląda mundurowych...
21. Pewnej metamorfozie uległ Igor
22. Robertt-szambo i jego dzieło.
23. Chłopaki z liśćmi na głowie u Sawkas
24. Karska/Ciociapolcia podglądała rzeźbiarza...
25. O 5 piw prosi typek u Janexwwa
26. Hrabina_fo zaprasza na taniec z...
27. Organizator WTE bohaterem wpisu Beavisa
28. Uważaj, tonie chmury to wujek Tomi po raz drugi
29. Rubeus zaprasza na obejrzenie Orkiestry z Chmielnej
30. Typowe Typki na zdjęciach Abumicha
31. Makówka znalazła kogoś z piórkiem i kolczykiem!
32. Rudy gość wycyganił coś od Credka
33. 0-22 i cała masa typków!

Jak jeszcze coś znajdziecie w linkach - pisać :)

Przy okazji Człowiek z liściem na głowie jest tematem dnia na blogfrog.pl


wtorek, 19 sierpnia 2008
Pod tym wpisem linkujemy do notek z typkami. Jak kto zobaczy wpis u kogoś nie podlinkowany to proszę linkować także :) Zaczynamy 20.08 od północy czyli już za momencik.

BTW mamy nowego członka tym razem muzycznego. Finito dał się namówić na członkostwo. W końcu w poprzedniej akcji brał udział nieformalny, tym razem obiecał legalnie zaistnieć :)
niedziela, 10 sierpnia 2008


A co to są te Herbaciane historie???

Przechodzimy ulicami Saskiej Kępy o egzotycznych nazwach i nawet nie zwracamy na to uwagi. Nasze myśli krążą wokół zakupów na obiad albo problemów w pracy, tymczasem dlaczego by nie przyjmować nazw ulic dosłownie? Poczuć odrobinę Korei na Koreańskiej a na Irlandzkiej zamyślić się nad Zieloną Wyspą? Z pomocą samych słów i własnych nóg zwiedzić można na Saskiej Kępie cały niemal świat!

Duet H.
(Anna Staśkiewicz i Marzena Michałek) chce ten świat i jego saskokępskich mieszkańców zaprosić na wieczór opowieści. Będą dalekie rubieże i będą opowieści sąsiadów, będą baśnie i krwawe miejskie historie. A wszystkie one krążyć będą wokół herbaty, która sprzyja rozmowie i wszelakim historiom - opowiadaczki wybrały te kraje, których ulice odnaleźć można spacerując po Saskiej Kępie, i w których picie herbaty jest ważną praktyką życia codziennego, albo też napój ten jest w znaczący sposób nieobecny. No i będzie Prawdziwy Akordeonista.

Herbaciane historie można zobaczyć i usłyszeć będzie 19 sierpnia o 19 w herbaciarni Ganders Tea Room na Francuskiej 12 na Saskiej Kępie.

Projekt jest działaniem dyplomowym studentek specjalizacji Animacja kultury w Instytucie Kultury Polskiej UW. Partnerem projektu jest herbaciarnia Ganders Tea Room.

Wrzucam, może ktoś poza mną się skusi i zawita na Saską Kępę? Pozdrawiam urlopowo.

lav
sobota, 09 sierpnia 2008
Co prawda nie związane z Warszawą, ale że koleżanka do GTWb należy toteż w drodze wyjątku linkuję (co by rzecz stała się popularniejszą) do wpisu na blogu Chrzelic.

Dni Chrzelic 2008

I mała zapowiedź:

"Dni Chrzelic 2008 już niedługo, bo od 14 do 17 sierpnia. W tym roku, jak zwykle wiele atrakcji, a jednym z ciekawszych punktów programu będzie prezentacja pomysłów na rewitalizację i wykorzystanie zamku, w wykonaniu Fundacji Ortus (w niedzielę o 14:30)
A jeżeli zdecyduje się przyjechać ktoś z GTWB, to obiecuję, że postaram się o dodatkowy, nieoficjalny punkt programu: w sobotę o 23:00
- będę oprowadzać po zakamarkach i komnatach zamku :)"

Jeśli by się ktoś decydował jechać na weekend, to ja chętnie się przyłączę. Do uzgodnienia transport, jedzie się przez Opole. Daleko,ale jaky jechać z rowerami to może by było szybciej. Samochodowo byłoby najlepiej, więc chętnie dorzucę się z bratem do benzyny :)


Przy okazji witamy w GTWb twórcę bloga Na rowerze - Bajkinga/Radklifa :)

środa, 06 sierpnia 2008
GTWb została zaproszona do udziału w projekcie Komuny Otwock "Dworzec Wschodni - zburzyć? umyć? pomalować? - czyli niechciane dziecko modernizmu". Zaproszenie dotyczy punktu piątego (czytaj niżej).

Sądzę, że możemy uznać istniejącą od 1989 roku Komunę Otwock za sojusznika i rzucić na pomoc kilka naszych dywizji. Więcej szczegółów pod konic sierpnia. Have fun!

__________
Dworzec Wschodni - zburzyć? umyć? pomalować? czyli niechciane dziecko modernizmu.

28 września 2008

Dworzec Wschodni zaprojektowany przez zmarłego w tym roku Arseniusza Romanowicza i oddany do użytku w 1969 roku, swego czasu uważany był za najnowocześniejszy i najbardziej reprezentacyjny budynek tego typu w Warszawie (w 1969 roku zdobył tytuł Mistera Warszawy w kategorii budynek użytkowy), a dziś jest jednym z przykładów degradacji warszawskiej architektury modernistycznej. W ramach projektu "Dworzec Wschodni - niechciane dziedzictwo modernizmu?" chcemy przyjrzeć się przyczynom tej sytuacji i badając Dworzec Wschodni, zastanowić się nad losem architektury modernistycznej w Warszawie.

[...]

Poprzez nasze działania chcemy wywołać dyskusję o tym, która z postaw wobec architektury modernizmu najbardziej odpowiada potrzebom dzisiejszej przestrzeni miejskiej:
- nostalgia za ideałami modernizmu, jego czystą formą, będąca reakcją na tandetną architekturę kapitalizmu lat 90.;
- bezkrytyczna wiara w przyszłość, powtórka modernistycznej utopii sterylnego miasta, opartej na wierze w uporządkowanie i oczyszczanie przestrzeni przez rewolucję, wyburzenie starej, chorej tkanki i tworzenie zamkniętych, sterylnych rajów; wiara w kontrolę przestrzeni miejskiej;
- czy uznanie modernizmu za jeden z pełnoprawnych elementów przeszłości i traktowanie budynków modernistycznych jako integralnych elementów miasta i dostosowywanie ich do dzisiejszych potrzeb na zasadzie t r a n s f o r m a c j i.

W ramach projektu planowane są następujące działania:

1. Realizacja krótkometrażowego filmu dokumentalnego, którego bohaterem będzie Dworzec w warstwie architektonicznej, ale i społecznej. Film będzie przedstawiał historię Dworca oraz jego współczesne funkcjonowanie. Autorkami filmu są Dominika Dzido, Marta Dzido i Aleksandra Panisko. Projekcję filmu chcemy zorganizować na Dworcu Wschodnim - czyniąc ją z jednej strony okazją do dyskusji na temat stosunku do architektury modernizmu, ale też stwarzając możliwość obejrzenia go zwykłym użytkownikom dworca.
Autorki filmu:

Dominika Dzido - antropolożka kultury, dziennikarka (współpracowała m.in. z TVP Kultura i TV4), doktorantka Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych Uniwersytetu Warszawskiego.
Marta Dzido - pisarka (autorka książek ,,Ślad po mamie" i ,,Małż"), absolwentka PWSFTviT w Łodzi (realizacja filmowa i telewizyjna), współpracuje przy rozmaitych projektach filmowo - telewizyjnych jako reżyserka, operatorka, montażystka oraz scenarzystka.
Aleksandra Panisko - autorka krótkometrażowych filmów dokumentalnych dla TVP Kultura ("Boltanski. Biografia mityczna", "Stadion", "Zakorzenienie"). Absolwentka Międzywydziałowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i Akademii Filmu i Telewizji.

2. Spotkanie dyskusyjne nt. architektury modernizmu. Do udziału w spotkaniu zaprosiliśmy m.in. Grzegorza Piątka, redaktora miesięcznika "Architektura - Murator", jednego z kuratorów polskiej wystawy na tegorocznym Biennale Architektury w Wenecji, Olę Wasilkowską, architektkę, współautorkę (wraz z Krzysztofem Świrblisem) projektu Bezinteresownej Przestrzeni Miejskiej, którego pierwsza odsłona prezentowana była w zeszłym roku na Dworcu Wschodnim; Pawła Giergonia, historyka sztuki, redaktora portalu sztuka.net, jednego z najaktywniejszych obrońców warszawskiego Supersamu.

3. Dwie instalacje artystyczne ingerujące w przestrzeń wokół Dworca lub na samym Dworcu, autorstwa młodych artystek: Karoliny Breguły i Patrycji Petryk.
Autorki instalacji:

Karolina Breguła - fotografka, artystka wideo. Absolwentka szkoły fotograficznej GFU przy Folkuniversitetet w Sztokholmie, Europejskiej Akademii Fotografii w Warszawie oraz fotografii w PWSFiTV w Łodzi. Autorka m.in. projektów "Niech Nas Zobaczą", "Widzi mi się pałac", "Mężatki" (wspólnie z Aleksandrą Buczkowską), "Lovebook". W 2007 roku zdobyła III nagrodę w konkursie Samsung Art Master. Współzałożycielka stowarzyszenia "Dom Fotografii".
Patrycja Petryk - absolwentka ASP w Warszawie, działa na pograniczu malarstwa i sztuki wideo. Brała udział w wielu wystawach w kraju i za granicą, ostatnio w prezentowanej w Paryżu, Warszawie i Łodzi wystawie artystów polskich i francuskich w ramach projektu Échange Symétrique. Laureatka konkursu "Włącz feminizm", autorka prac wideo prezentowanych podczas wydarzeń z cyklu Komuna Otwock: co-2-tygodnie-show.

4. Komuna Otwock vs. Dworzec Wschodni - akcja Komuny Otwock dotycząca Dworca Wschodniego.

5. Projekt fotograficznej dokumentacji Dworca i jego codziennego funkcjonowania, do którego zaprosimy warszawskich fotoblogerów. Wybrane zdjęcia zostaną zaprezentowane na blogu poświęconym projektowi oraz podczas pokazu slajdów towarzyszącego wydarzeniom na Dworcu 28 września.

6. Uruchomienie bloga poświęcone projektowi, na której zaprezentowane zostaną m.in. fragmenty filmu o Dworcu, zapis dyskusji dotyczącej architektury modernizmu oraz zgromadzone przez czas trwania projektu zdjęcia Dworca. Na blogu będzie też oczywiście istniała możliwość zamieszczania komentarzy, dzięki czemu, mamy nadzieję, stanie się on także przestrzenią do swobodnej dyskusji mieszkańców Warszawy.


piątek, 01 sierpnia 2008
Mamy środek lata, sezon urlopowy, wakacje... a mimo to głosowanie (w lekko zmodyfikowanej formule) odbyło się. Dwudziestu sześciu sprawiedliwych orzekło: tematem 10. Akcji Grupy Trzymającej Warszawskie blogi jest: "Człowiek z liściem na głowie... (typy i typki, osobliwe osobistości - z szacunkiem!)".

Notki publikujemy 20 sierpnia. Zwyczajowo. Wszystkim nowy uczestnikom zabawy polecam zapisanie się do newslettera (po prawej stronie), przypominam o działającym Forum i najzwyczajniej witam.

W przypadku wyjazdu, planowanego odcięcia od netu czy innego nieszczęścia, przygotowaną wcześniej notkę (tj. link do niej) można przesłać na adres gtwb@gazeta.pl - ktoś życzliwy doniesie o niej w dniu Akcji (szanujcie czas innych - proszę o nie nadużywanie tej opcji).

Uwaga techniczna: w związku z dość długawym tematem (w oryginale liczy sobie 84 znaki!) w tytułach notek akcyjnych i wszelakiej innej komunikacji możemy używać Tematu skróconego. Po prostu "Człowiek z liściem na głowie...".
Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!