GTWb_top GTWb_top
sobota, 26 lipca 2008
Zwyczajowo głosujemy na Forum. Zwyczajowo głosowanie trwa do końca miesiąca (lipca). Głosuj - nie pozwól, by one zrobiły to za ciebie.

Krótka informacja dla wszystkich nowych członków: głosujemy na Forum GTWb. Głosowanie polega na skopiowaniu postu z najwyższą cyferką na początku (cyferka oznacza liczbę oddanych do tej pory głosów), dopisaniu swojego nicka przy wybranym temacie i uaktualnieniu liczby oddanych głosów. Bardzo proszę Hanulę o przestrzeganie tej zasady :) [a wszystkich o nie prowadzenie dyskusji w wątku z głosowaniem]. Cisza wyborcza trwa. Agitacja wzbroniona :)

Have fun!
środa, 23 lipca 2008
Witamy nowych!

Kazę/Karolinę z dalekiej ale bliskiej Danii
 www.zapolska.dk/blog/

Czajnika/Igora z bliska jak najbardziej
 Strefa słowa Igora

PolaOlę/onesan też z Warszawy Foto
wtorek, 22 lipca 2008
W dzisiejszej Gazecie Stołecznej (GW) znajdziecie tekst autorstwa Magdaleny Dubrowskiej o GTWb. Nie wiem jak w wydaniu papierowym, ale w sieci ukazał się on bez autoryzacji (a częściowo taka odbyła się i pani Magda nanosiła poprawki podczas rozmowy telefonicznej ze mną:) ).

Przyznam się, że pewnym zaskoczeniem dla mnie jest, że w tekście o blogach w internetowym wydaniu Gazety brak linków... Pewnie wieczorem dodamy jakiś obrazek z tej okazji.
poniedziałek, 21 lipca 2008
Jako że wujek ToMi zza miedzy założył stosowny watek do zgłaszania tematów na forum - linkuję go uprzejmie.

Przy okazji ęformuję, że zaczynamy od tej akcji stosować metodę numerowania postów tak, by wiadomo było który jest ostatni. Być może unikniemy w ten sposób tradycyjnego galimatiasu, choć osobiście czuję że i tak się coś pogmatwa po drodze :)
Zgłaszamy temat odpowiadając na post z największą cyferką klikając w "odpowiedz cytując" i dodając swój do listy wraz z nickiem autora w nawiasie.

Podobnie będzie w głosowaniu (w oddzielnym wątku).
Zgłaszać tematy można od dziś do 25 lipca. Głosowanie będzie od 26 lipca do 31 lipca (czyli do końca miesiąca) do północy.

Szczegóły są tutaj:

http://www.miastofeniksa.pl

Najpierw o samej wystawie:

Wystawa MIASTO FENIKSA - WAR*SAW EVERYTHING to niekomercyjne przedsięwzięcie, którego celem jest ukazanie wojennych i powojennych dziejów Warszawy - jej zburzenia i odrodzenia się niczym Feniks z popiołów.

Inspiracją do powstania tego projektu była rozmowa zasłyszana w tramwaju. Wynikało z niej, że stolica to miasto pozbawione klimatu i historii. "Co to za Starówka postawiona w latach pięćdziesiątych" - brzmiała jedna z opinii.

Takie zarzuty, poniekąd uzasadnione, tracą moc w momencie, kiedy spojrzymy na nasze miasto z odmiennej perspektywy. Nie ma już dawnej zabudowy, ale nadal są to te same miejsca. Chcemy uświadomić warszawiakom, zarówno tym z urodzenia, jak i mieszkającym tu od niedawna, że brutalne przerwanie ciągłości społecznego i architektonicznego rozwoju miasta nie ujęło nic z jej charakteru. Wręcz przeciwnie, wojenna i powojenna historia stolicy ukształtowała jej obecnego ducha i zapisała kolejne dumne karty w jej dziejach. Mówiąc słowami pisarki Marty Zielińskiej: "Warszawa to nie Rzym. Tu trwała jest nie materia, ale to co ponad nią, czyli uczucia i słowa".

Chodząc po Warszawie, nie zawsze możemy dotknąć historii dosłownie. Ale spacerując po Łazienkach, nadal chodzimy po tych samych ścieżkach, po których przechadzał się ostatni król Polski Stanisław August Poniatowski; mijamy Belweder, w którym marszałek Józef Piłsudski w 1920 roku jedną decyzją wpłynął na losy Europy; w drodze do pracy mijamy dziesiątki miejsc, w których krew przelewali bohaterscy żołnierze Polski Podziemnej i umierały tysiące niewinnych cywilów mordowanych w ulicznych egzekucjach. Nadal góruje nad nami to samo niebo...

Wystawa MIASTO FENIKSA - WAR*SAW EVERYTHING to zbiór 28 fotomontaży, w których fotografie z Powstania Warszawskiego zostały połączone ze współczesnymi zdjęciami tych samych miejsc. Kartę tytułową wystawy stanowi zestawienie panoramy miasta z 1854 roku z panoramą dzisiejszej Wielkiej Warszawy. Wystawa wpisuje się w oficjalne obchody 64. rocznicy Powstania Warszawskiego organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa.

Wykorzystanie formy, jaką niesie za sobą technika fotomontażu, to odpowiedź na oczekiwania współczesnego widza, do którego przemawia przede wszystkim obraz, jego dosłowność i wyrazistość. Fotomontaż spełnia te warunki. Każdy obraz jest opisany, a dodatkowymi elementami prezentacji są fragmenty tekstów - poezji, reportażu, wspomnień - związanych z przedstawianymi miejscami. Przy każdym fotomontażu zostały też umieszczone oryginalne zdjęcia, z których powstał.

Ekspozycja ma charakter plenerowy. Będzie ją można zobaczyć na Krakowskim Przedmieściu 64 (skrzyżowanie z ul. Miodową). Ten fragment Traktu Królewskiego stanowi obowiązkowy punkt dla każdego turysty zwiedzającego Warszawę, jest też jednym ze szlaków spacerowych najczęściej wybieranych przez warszawiaków. Oglądanie wystawy w spokojnej atmosferze podczas przechadzek stworzy możliwość zastanowienia się nad prezentowanym obrazami. Ustawione na zewnątrz plansze pozwolą porównać zdjęcia z dzisiejszym wyglądem Warszawy, zwłaszcza z pięknie wyremontowanym Krakowskim Przedmieściem.

Wszystkie fotomontaże znajdują się na stronie www.miastofeniksa.pl; z działu "prasa" można ściągnąć zdjęcia w wysokiej rozdzielczości, gotowe do druku.

Zdjęcia współczesnej Warszawy wykonali fotografowie związani z pracownią graficzną Oneshot Design. Zdjęcia archiwalne pochodzą ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum Narodowego w Warszawie.

Organizatorami wystawy są: Biuro Promocji Miasta st. Warszawy i pracownia graficzna Oneshot Design, której graficy opracowali również identyfikację wizualną i projekt wystawy.

Organizacja i finansowanie wystawy: Biuro Promocji Miasta st. Warszawy
Zdjęcia archiwalne pochodzą ze zbiorów Muzeum Powstania Warszawskiego i Muzeum Narodowego.
Realizacja i projekty graficzne: Oneshot Design - pracownia graficzna
Fotografie i fotomontaże: Piotr Margas, Maciej Kościelniak (Oneshot Design)
Opracowanie tekstów: Piotr Margas (Oneshot Design)
Konsultacja merytoryczna: Muzeum Powstania Warszawskiego
Specjalne podziękowania dla Adama Kościelniaka, bez którego ta wystawa nigdy by nie powstała.

---

O co chodzi? Otóż uważam, że warto takie przedsięwzięcia propagować. Dlatego jutro zareklamuję tę imprezę na swoim fotoblogu, a Was także serdecznie namawiam, abyście zareklamowali ją w najbliższej blogowej notce.

Warszawa jest tego warta!

15:16, warszawa78, czytelnia
Link Komentarze (3) »
Oczekiwane od miesięcy kółeczka pojawiły się nareszcie. Ich Inwazję zapoczątkowała seria falstartów...

1.Kółeczko jako jeden z pierwszych dostrzegł Janex_wwa
2.Teleserv poszedł w różową hulajnogę i nie tylko...
3.Zardzewiały kółeczka na Varsoviaest
4.Nonstop kółeczka z młodocianym piratem drogowym!
5.Za to MiastoWu zaszalało z latarką
6.Fotoholik ryzykował zabawę z kółeczkami nad kałużą...

I tu nareszcie zaczęła się Akcja zdominowana przez dwa kółeczka.

7.Tzy razy po dwa razy sfocił Arawicz
8.Koło klopsika wujek ToMi wyrobił 100% normy!
9.Tęczowo i bańkowo u Sawkas
10.Zagadkowe kółeczka wynalazł MichalSalas
11.Agata przytoczyła dużo kółeczek...
12.Z kółeczkami wstrzeliła się o pólnocy Hanula
13.Kazuyoshi78 (Warszawa78) zrobił hop!
14.Kółeczka wśród gałęzi wypatrzyła Makowka
15.Slawnowi historia sama się potoczyła.
16.Noijaktunierobić kółeczek po raz pierwszy
17.Noijaktunierobić kółeczek po raz drugi
18.Kółeczek w mieście szkał też Abumicha
19.Karska wypatrzyła czerwone kółeczko na niebie
20.Same kółeczka u 0-22
21.Yum-Yum i wróble robiące wiadomo co
22.A w Chrzelicach niespodzianka!
23.ToMi nie zdążył poświęcić kółeczek,ale za to ma 200%
24.Czas toczy koła u Gosiek
25.Qqina nosi kóleczka cały czas przy sobie
26.Dwa kółeczka M.lenki
27.A Karolina długo siedzi z kieliszkiem przed komputerem
28.Trochę poza konkursem muzycznie Finito
29.TomaszMoss zaprasza na kółeczka
30.Nareszcie kółeczka u lavinki
31.U Rubeusa kółeczka są luksusowe!
32.Froasia zatoczyła kółko dosłownie
33.W kółko i krzyżyk grał Beavis
34.ToMi zrobił 300% normy!
35.Zadanie wykonała też Hrabina_fo
36.A Tukee nawet nie musiała wychodzić z domu
37.Praski Czasomierz kółeczek od Leoneo
38.Credek odnalazł koło w kosmosie
39.W architekturze szukał kółeczek Wave32
40.A Michalslowikowski szalał po mieście...

...

41. Kółeczkowy punkt widzenia przedstawia Miszka44
42. Pirotechnika zalewa nas kóleczkami
43. Jeszcze jedne spóźnione kółka Potap
44. Aard co się nie przyznawał.

I to by było na tyle w kwestii kółeczek których nie podejmuję się policzyć :)

A na blogfrogu dziś jesteśmy na pierwszym miejscu!Na blognews może nie na pierwszym miejscu, ale na pierwszej stronie są:

sobota, 19 lipca 2008
Pod tym wpisem linkujemy do notek z Akcji. Wpis robię teraz, bo nie wiem kiedy wrócę z roweru. Najlepiej podawać goły link pod notką. Jak kto zobaczy wpis u kogoś nie podlinkowany to proszę likować także :) Zaczynamy 20.07 od północy.

BTW mamy nową członkinię tym razem w funkcji ambasadora z dalekiej ale bliskiej Danii.

Witamy Karolinę i jej blog !
wtorek, 15 lipca 2008
"Dzielnica Praga Południe zaprasza w sobotę, 19 lipca, do Parku Skaryszewskiego, od ul. Kinowej i ul. Stanisława Augusta, na inscenizację historyczno - plenerową "Bitwa o Warszawę 1656 roku" - największej batalii w dziejach wojen polsko-szwedzkich, rozegranej w czasie potopu szwedzkiego.

Podczas imprezy będzie można obejrzeć pospolite ruszenie, kawalerię, obozowiska z tamtych lat, a nawet samego króla Jana Kazimierza.

W programie m.in.:
19 lipca
od godz.10.00 - udostępnianie obozowisk osobom zwiedzającym; prezentacje ubiorów militarnych, uzbrojenia, zwyczajów obozowych, pokaz musztry, pokazy szermiercze
godz. 15.00 - 17.00 - inscenizacja batalii
godz. 18.00 - 20.00 - zwiedzanie obozowiska
20 lipca
od godz. 10.00 - koncerty muzyki dawnej, prezentacja zwyczajów obozowych i rzemiosła dawnego, rozstrzygnięcie konkursu na najlepiej zorganizowaną grupę z tamtej epoki."

źródło: infowarszawa.pl
poniedziałek, 07 lipca 2008

Udało się ustalić miejsce i termin, więc informuję jeszcze raz - spotykamy się na piwie w środę, 9 lipca, godz. 19:00 w Rabarbarze (lokal mieści się przy Placu Teatralnym).

Jak już wcześniej pisałem, impreza jest otwarta dla wszystkich. W ten sposób różnimy się na plus! Wiadomo, od kogo :)

To co towarzysze, przyjdziecie?

środa, 02 lipca 2008
W kuluarowych rozmowach doszliśmy do wniosku, że będziemy tu podrzucać zapowiedzi różnych konkursów fotograficznych dla amatorów.
Dziś kolega Rubeus podesłał mi namiary na konkurs "gazetowy". Nagrody są symboliczne, ale wygrana to zawsze wygrana :)

Organizatorzy konkursu piszą:

Ursynów to dzielnica Warszawy, znana jako senne blokowisko, sypialnia miasta, czy też smutne anonimowe budynki wstrząsane jedynie wibracjami metra. Na przekór temu przekonaniu ogłaszamy wakacyjny, słoneczny konkurs fotograficzny.

Chwyćcie aparaty i pokażcie najbardziej kolorowe, wakacyjne i pozytywne zdjęcie Ursynowa.

Aby wziąć udział w konkursie:
Zaloguj się na FotoForum i dodaj zdjęcie do galerii korzystając z tego linku .

Na Wasze zdjęcia czekamy do 14 lipca.

Szczegóły konkursu oraz regulamin: LINK
 
1, 2
Archiwum
Wyniki ostatnich akcji

Valid HTML5

Poprawny CSS!